Hermest’te Saç Ekimi Yaptırdım Sonuçlarım ve Yorumlarım

Hermest Saç Ekim Merkezi ile ilgili detaylı bilgi vermeyeceğim zaten birçok kişi bahsetmiş. Ben genel olarak operasyon öncesi ve sonrasını yorumlarımı dile getireceğim. Öncelikle şunu söylemek ve herkese tavsiye etmek istiyorum.

Ben genel olarak bir hizmet satın almadan önce internet üzerinden yaptığım tüm araştırmalarda hem olumlu yorumlar hem sonuçlar hem de şikayetler olmak üzere üç alanda da ayrı ayrı araştırma yaparım. Forumlardan ve belirttiğim diğer mecralardan yaptığım araştırmalara göre ekim merkezlerini eleyerek liste haline getirdim. Geçen senenin Eylül ayında internetten uzun araştırmalar, instagram sayfalarındaki görüntüler ve whatsapp üzerinden kurmuş olduğum iletişimler sonucunda 22.10.2019 tarihinde Hermest Saç Ekimi merkezinde saç ekimi operasyonumu gerçekleştirmeye karar kıldım.

Hermest Saç Ekimi merkezini seçtim fakat merkezin Türk forumlarda neredeyse hiç bilgiye rastlamadım bu beni biraz şüphelendirdi sonra düşününce bunun genelde yurtdışına hizmet vermelerinden kaynaklı olduğunu anladım. Hatta az çok olan İngilizce dil bilgim sayesinde yabancı sitelerde de bir araştırma yaptım. İstanbul ve Ankara olmak üzere baya çok saç ekimi merkezi ile iletişime geçtim. Hatta fotoğraflarımı gönderdim yanıt alabilmek için ve neredeyse bütün görüştüğüm saç ekimi merkezlerinde yalan olmasın donör bölgemin çok iyi göründüğü maksimum 5000 greft ekilebileceğini söylediler. Ama bu soruyu Hermest Saç Ekimi Merkezine fotoğraflarımla beraber sorduğumda donör bölgemin iyi göründüğünü ama güzel bir saç ekimi sonucu elde edebilmek için sayıdan daha çok; doğal ve sık görünümün önemli olduğunu belirttiler. Saç ekiminin yapılacağı gün de kesin greft sayısını verebileceklerini şu an için sadece ortalama farazi bir bilgi verebileceklerini söylediler.

Hermestte saç ekiminde  %99 a varan kalıcılık?

İnternetten araştırdığımda Hermest saç ekimi merkezi’nin ekilen saçların %99’a varan kalıcılık oranları sayesinde neredeyse sıfıra yakın saç kaybı olduğunu öğrendim. Ekilen saçlarda neredeyse hiç kaybın olmaması bu kısıtlı saçlarım için çok önemliydi. Çünkü okuduğum forumlarda saç ektiren kişilerin en çok şikayetçi oldukları noktanın saç ektirdikten sonra o ekilen saçların 1 yıl sonrasında dökülmesiydi. Bu sebeple yüksek greft sayısından ziyade kalıcılık benim için daha önemliydi.

Saç ekimi düşünen insanlara faydam olabilmesi için sürecimi paylaşmak istiyorum. Öncelikle açıklığı büyük olan bir kafa yapısına sahiptim. Bu sebeple yüksek greft çalışılması gerekiyordu. Bu yüzden bu detayları operasyon öncesi hep belirttim onlarda donör alanımın güzel olmasından ötürü yüksek greft çalışabileceklerini belirttiler.

Saç Ekimi Süreci

Sabah 8:00 gibi hastanedeydim, saç ekimi merkezine kapısından içeri ilk girdiğim andan itibaren ilgi ve alaka en üst düzeydeydi yani şunu rahatça söyleyeyim kendinizi gerçekten evinizde hissediyorsunuz.  Birkaç evrak doldurdum sonra kan tahlili ve tıraş işleminden sonra da saat 9:00 gibi Sevim Hoca kafamda planlamayı ve ön çizgiyi belirledi.

Sevim Hoca samimi bir şekilde, açıklığımın fazla olduğunu donör bölgemin durumuna göre tek seansta komple kapanabileceği gibi ikinci bir seansa da ihtiyaç olabileceğini sürecin en başında dürüstçe belirtti ve ben bunu bilerek işlemlere başladım. Aslında süreç sonunda sürprizle karşılaşmamak adına olumlu karşıladığım bir görüşmeydi.

Gelelim operasyonda yaşananları anlatmaya. Alın çizgisinin belirlenmesi sonucun doğal olması için çok önemli.  Ben bu aşamada özellikle kendi isteklerimi de belirttim ona göre bir plan yapıldı. İlk önce saçlarım tıraş edilmeden bir plan yapılıp çizgi çizildi. Daha sonra tıraş edilip açık olan alanlarda planlamalar yapıldı hatta kırmızı lazer gibi bir cihaz kullanıldı. Saçların alınacağı ense kısmının da ayrı plan yapıldı, çizildi. Sanırsam o da enseyi en verimli şekilde kullanabilmek için yapılan bir işlem.

Planlama ve ön çizgi belirlendikten sonra greft alımına geçildi. Saat 9.15 gibi içeriye alindim ve lokal Anestezi başladı. Şurada bu bilgiyi paylaşmak istiyorum. Hermest Saç Ekimi merkezi iğnesiz anestezi yapıyor. Acı eşiğim çok yüksek değildir normalde bundan ötürü bu iğnesiz anestezi mükemmel bir deneyimdi. Çok rahat sıfır acı ile operasyona başladım diyebilirim.

Lokalden sonra alıma geçildi. Köklerin baya iyi olduğunu ve küçük küçük birden fazla kök olduğunu söylediler ve alimi geniş alana yaydılar.

Doktor hanım ense bölgesindeki kökleri açmaya başladı. Bu işlem tam olarak saat 10.30 gibi başladı ve kok alımleri ile beraber yaklaşık saat 14.00 gibi bitti. Yaklaşık olarak 4200 Greft alındığını ve açıklığın tek seansta kapanabileceği söylendi.

Hemen sonrasında yemek molası verildi ve 20-25 dakika içinde yemeğimi yedim. Bunların ardından kanal açma işlemi için hazırlıklar başladı.

Kanal açma işlemini de yine doktor hanım yaptı ve bu işlem yanlış hatırlamıyorsam 16.50 gibi bitti. Üstünden zaman geçtiği için tam saati hatırlamayabilirim. Kanal açmadan sonra da ufak bir mola verdik ve mola bitince de beklenen saç ekimi aşamasına geçildi.  Ekimin sonlarına doğru artık hareketsiz kalmaktan ve işlemden dolayı doğal olarak biraz kan sekerim düştü. Hemen bir parça çikolata yedim kendime geldim.

Genel anlamda çok rahat bir operasyon yaşadım aslında. Toplam operasyon yaklaşık 9 saat sürmesine rağmen ekibin ilgisi ve sıcak kanlı oluşundan dolayı hiç sıkılmadım. Baya bir korkum vardı operasyondan önce ama hiç öyle korkulacak bir durum yokmuş. Benim açımdan rahat ve kolay bir operasyondu.

Saç Ekimi Sonrası Süreç

Operasyonumun sonrasında tam tepe bölgesinin hafif arka kısmına da saç ekimi yapıldığı için biraz huzursuz yattım, onun dışında herhangi bir ağrı vs. yaşamadım. Önemli bir bilgi vermek istiyorum bu noktada. Saç ekimi operasyonu başlamadan önce enjekte edilen sıvıyı atmak gerekiyor bu yüzden saç ekiminden sonra yavaş yavaş bu ödemi atacaksınız. O yüzden ödemi atmadan önce hiçbir şekilde kafanızı falan eğmeyin ki o ödem yüze inmesin. Öyle bir durumda bu sefer ödem yüze inince doğal olarak yüz şişiyor. İlk 2 haftayı rahat bir şekilde geçirdikten sonra uykular hariç tabi herhangi bir sıkıntım kalmadı diyebilirim.

Hermest Saç Ekim Merkezi ile ilgili Yorumlarım

  • Saç ekimim süper oldu! Asıl süreç şimdi başlıyordu aslında çünkü operasyon bir günde bitse de meyvesini almak herkesin bildiği gibi tam 1-1,5 yıl sürüyor. Şu an saç ekimi işlemimden tam 11 ay geçti.
  • Saç ekim sonrasında bıkmadan usanmadan pozitif ve detaylı şekilde her sorumu hızlıca cevapladılar. Bu 1 yılda her zaman muhattap bulabildim.
  • Saç ekim süresince çok nazik ve ilgililerdi.
  • Hastane müthiş lüks bir hastaneydi.

Kötü Yorumlarım

  • Daha ucuz olabilirdi.

Hermest Saç Ekimi Merkezinde Şikayetçi Olduğum Noktalar

Gerçekten de şikayetçi olabileceğim bir nokta yok. Saç ekimi işlemi çok güzel, saç ekimi süreci hep destek verildi ve saç ekimi sonucum olabilecek en güzel sonuca ulaştı

Websitesi: hermest.com.tr

Son olarak Hermest Saç Ekimi Merkezi ile yaşadığım deneyimi sizlere aktarmamda bana yardımcı olan, blogunda konuk yazar olarak beni kabul eden İsmail’e de teşekkür ederim. Umarım benim gibi saç ektirmeyi düşünen ama henüz kesin karar vermemiş olanlara faydalı bir yazı olmuştur.

Veysel Candan

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?