server

Hosting Hizmetinde Bayi Hosting

Hosting belirli bir hosting firmasının sunucularının sizin için ayırdığı alandır. Hosting hizmeti sayesinde sizin hazırlamış olduğunuz web sayfaları internet sitesinde paylaşılır. Kendi internet sitenizi oluşturmak ve bilgi ve belgeleri paylaşmak için kesinlikle hosting hizmetine ihtiyacınız vardır. sitenin büyüklüğü ve gerekli olan alan doğrultusunda oluşturulan ücret karşılığında hosting hizmetini hosting firmalarından alabilirsiniz.

Hosting Nasıl Kullanılır?

Hosting belirli bir internet alanı için ücret ödeyip bu alanın kiralanması demektir. Bu belirlenen alan limitsiz hosting hizmetine dahil değilse belirli bir kota ve sınırlandırma ile kullanılır. Bu sınırların aşılması durumunda sitenize erişim yavaşlar ve sayfa açamamaya başlarsınız. Bu gibi durumlarda hosting firması ile görüşerek sizin için belirlenen alanın artırılmasını talep edebilirsiniz. Bu işlem de belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Sınırsız hosting hizmetinde ise istediğiniz kadar sayfa açabilir ve bir sınırlandırmayla karşılaşmazsınız. Tabi ki web sitenizi bir depolama alanı olarak kullanacaksanız örneğin bir film,dizi ya da müzik dinleme sitesi oluşturacaksanız limitsiz hosting hizmetinden faydalanamazsınız.

Bayi Hosting Nasıl Kullanılır?

Bayi hosting kullanımı oldukça düşük maliyetle kazanç elde edebileceğiniz bir hosting çeşididir. Kullanmak üzere kiraladığınız web alanını başka kullanıcılara parça parça dağıtarak bundan bir gelir elde edebilirsiniz. Bayi hosting paketini isterseniz size ait olan farklı sitelerde kullanabilir, isterseniz farklı sitelerin farklı sahiplerine kiralayabilirsiniz. Kendinize bulduğunuz müşteriler sayesinde hosting işleminden bir gelir elde edebilirsiniz. Aynı zamanda sizin için sağlanan kontrol paneli üzerindne bu alanların kontrolünü, şifre değişimini, isterseniz kısıtlamasını da yapabilirsiniz. Bayi hosting sahibi iseniz sizin firmanız fazladan bir hosting ücreti ödemeyeceği gibi bir de gelir kazanırsınız. Mesela teknik konuda bir eğitim maliyetini karşılamak istemiyorsanız bayi hosting paketi alarak oldukça kara geçebilirsiniz. Ya da çok fazla web sitesine sahipseniz bu sitelerin maliyeti de sizin için bayi hosting sahibi olmanız sebebi ile oldukça düşük olacaktır. Yani kısacası tek bir panel üzerinden kendi sitelerinizi ya da kiraladığınız alanlardaki sitelerin yönetimini sağlayabilecek, hem de oldukça düşük ücretler ödeyerek kazanç elde edeceksiniz.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?