flört buluşma çiçek

İlk Randevuda Kaçınmanız Gereken 5 Hareket

Belki işyerinizden bir tanıdığınızla belki de internetten tanışıp yüzünü hiç görmediğiniz birisiyle romantik bir buluşma ayarladıysanız biraz gergin olmanız gayet normal. İlk randevu söz konusu olduğunda insanın aklında bir sürü soru işareti birikebilir. Ne de olsa iyi bir intiba bırakmak istiyorsunuz, bir de karşınızdaki gerçekten hoşlandığınız bir kişi ise her türlü kaynaktan randevu önerileri arar olmuşsunuzdur belki de. Oysa ilk randevuda birkaç basit noktaya dikkat ederek müstakbel ilişkinizin başlangıcına güvenli bir adım atabilirsiniz. İşte o tavsiyelerimiz;

1- Rahat Kıyafetler Seçin

Bu buluşmanın yeri sizin için farklı olabilir ve karşınızdaki kişiyi sizi gördüğü ilk anda etkilemek isteyebilirsiniz. Bunlar gayet makul istekler, peki bunun için ne tür kıyafetler giymelisiniz. İlk randevuda güzelliğiniz kadar önemli bir konu da rahatlığınız. Hem şık hem de içinde rahatça oturabileceğiniz, sürekli dikkatinizi dağıtmayan kıyafetler seçmelisiniz. Aksi halde randevunuz rahatsız ve tedirgin geçecek ve elbette bu durum karşıya yansıyacak.

2- Geç Kalmayın

Buluşmanız için belirlediğiniz saate uymanız karşı tarafta bırakacağınız izlenimi güçlendirecektir. Sakın ha, biraz geç kalayım da heyecanı artsın, gibi düşüncelere kapılmamalısınız. Kimse bekletilmeyi sevmez, bir de ilk buluşmada böyle bir şey yaşanması affedilmez olabilir.

3- Kararlara Ortak Olun

Belki iyi niyetle belki gerginlikten karşı tarafın sorduğu her soruya benim için farketmez, sen nasıl istersen uyarım gibi cevaplar vermek hiç de iyi bir fikir değil. Elbette uyumlu olmak gerekir ama insanlar kendi fikirleri olan, isteklerine değer veren kimselerden etkilenir.

4- Eskileri Karıştırmayın

Daha ilk randevudan karşınızdaki kişinin eski ilişkilerini sormaya başlamamalısınız. Merak ettiğiniz bir konu olabilir bu, karşımdakini tanımaya çalışıyorum diye de düşünebilirsiniz ancak ilk buluşmada konuşulacak konular listesinden acilen çıkarılması gerekir eski ilişkiler mevzusu. Çünkü siz öyle düşünmeseniz de çoğu kişi daha yeni tanıştığı birisine özel hayatını anlatmak istemez.

5- Sohbeti Ortaklaştırın

Kimse sürekli kendinden bahseden insanlardan hoşlanmaz, kimse sürekli onay verip sadece dinleyen insanlardan da hoşlanmaz. İyi bir randevu sohbetin kendiliğinden akıp gitmesinden ve yönünün doğal olarak değişmesinden anlaşılır. Bunun için de hem kendi düşüncelerinizi, anılarınızı ve fikirlerinizi paylaşmalı hem de karşınızdaki kişiye ortak olması için sorular sormayı ve dinlemeyi bilmelisiniz.

İster ilk flört dönemi olsun ister daha sonraki randevular için, ilişkiler hakkında aradığınız her türlü tavsiye için https://hayatikesfet.com/iliskiler/flort/ adresine başvurabilirsiniz.

Kapak görseli vjapratama

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?