İnsanlığımdan Utanıyorum!

İki saattir düşünüyorum nasıl başlasam nasıl başlasam diye ama hala bulamadım. En iyisi olaya bodoslama dalmak.

Antalya’da son günüm olması nedeniyle arkadaşlarla dışarı çıkıp biraz gezelim dedik ve eve dönerken şahit olduğum manzara insan olduğumdan ötürü utandırdı beni. Resmen önümüzde kadın ticareti yapıyorlardı. Bir arabadan inip öteki arabaya binen iki kadın. Konuşulan sözler. Kadınları giyimi. Nasıl bir toplum içinde yaşıyoruz dedim.

Aslında buna kadın ticareti demek pek doğru değil. Bildiğin insan ticareti. Yahu bir insan nasıl pazarlanabilir? Bunu biri bana izah etsin, yalvarırım. Namusunu iki bacağı arasına almış bir kadın ve birkaç saat sonra namusunu yine başka tenlere teslim edecek olması. Düşündükçe çıldırıyorum. Kölelik değilde nedir bu? Başka birinin zevki uğruna resmen o kişinin kölesi oluyor.

Ahlak denen kavram bizim toplumumuzda zaten önemini yitiriyor. Buradaki üniversiteli öğrencilere dikkat ettim de bugün, ahlaktan yoksun, kendini beğenmişlik çabası içinde, dikkat çekmek amaçlı öğrencilik yapıyorlar sanki. (Sadece gördüğüm kişilere ithafen konuşuyorum.) Neden insan kendini bir başka insandan üstün görür? Sende insansın bende. Sanki sen altından mı yaratıldın bre. İkimizde topraktan yaratılmadık mı?

Ne biçim bir toplumda yaşıyoruz. Ne biçim bir düzen bu. İnsanı insanlıktan soğutuyor…

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

6 Yorum
 1. Emre Pirinçci
  14 Nisan 2012 - 14:06
  Cevapla
 2. Zübeyr Hüsnü ŞAHİN
  14 Nisan 2012 - 16:20
  Cevapla
 3. csariaslan
  15 Nisan 2012 - 10:42
  Cevapla
 4. Emre Dinçer
  17 Nisan 2012 - 15:21
  Cevapla
  • Usluer
   17 Nisan 2012 - 17:29
   Cevapla
 5. enver
  18 Nisan 2012 - 14:04
  Cevapla