Insidious

Insidious

Bir daha korku filmi seyretmeyecektim ben. Nasıl oldu da seyrettim aklım almıyor. Hem de tek başıma ve karanlık odada kasıla kasıla bu filmi seyrettim. Bu insanlar nasıl bir psikopat da böyle film çekiyorlar hadi çektiler bunları izleyen psikopatlar da nasıl izliyor aklım almıyor.

Neyse efendim korku filmlerini izlerken nasıl bir psikolojide olduğumu daha fazla uzatmadan filme geçelim. Film bir ailenin yeni eve taşınmasıyla başlıyor. Bir anne baba ve üç tane de çocuk. Her şey çok güzel giderken bir gece vakti sebepsiz yere çocuklarından biri komaya girer. Zaten filmde bundan sonra başlar. Aile çocuğu doktora götürsede çocuğun neden komada olduğunu anlaşılamaz. Aile bu olayların doğaüstü güçler olduğuna kanaat getirince çocuklarını iyileştirebilmek için farklı yollara başvururlar.

Film baştan aşağı korkutmuyor. Daha çok aniden ekranda belirenlerden korkuyorsunuz genellikle ki bu sahnelerde gerçekten çok iyi. Siz normal bir şekilde izlerken aniden bir ses efekti ve ekranda beliren yaratığımsı bir canlıyı görünce haliyle kasılıyorsunuz. Film genel itibari ile güzel olsa da filmin başrolündeki yaratık pek iyi düşünülmüş gibi gelmedi bana. Evet, başlarda zaten o yaratığı görünce korkuyorsunuz ama sonlara doğru pek de korkulacak sahneleri olmuyor.

Filmin başrollerinde Patrick Wilson ve Rose Byrne oynamakta. Filmin yapımcılarının ve yönetmeninin Paranormal Activity filminin yapımcıları ve yönetmeni olması zaten filmi izlerken rahatlıkla anlaşılıyor.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?