Instagram Hesap Doğrulama Sorunu

Instagram

Instagram sosyal medyanın en ünlü ve en çok kullanıcıya sahip platformlarından birisidir. Instagram hesabının onaylatılması ya da doğrulanması ise bulunduğumuz dönemde oldukça zordur. Bu doğrulama işleminin sorun haline gelmesinin en büyük sebebi ise Instagram hesabı kasmak üzere tasarlanan panellerdir. 2014 yılında kurulan ve kurulduğu yıldan itibaren gün geçtikçe daha fazla kullanıcı kitlesine sahip olan Instagram dünya çapında da popüler bir sosyal medya platformudur. Piyasada bulunan İnstagram verisi odaklı panel yapıcılarının da etkisinin olduğu Hesap Doğrulama işlemi birçok kullanıcı tarafından yapılamamaktadır. Instagram Hesap Doğrulama Sorunu https://www.merakligencler.net/instagram-hesap-dogrulama-verification-hatasi/ doğrulama işlemi yapılırken doğrulama yapılacak olan telefona kod gönderilmemesinden kaynaklanmaktadır.

Instagram Hesap Doğrulama Sırasında Kod Gelmiyor

Instagram sosyal medya platformunda bu aralar sıklıkla hesap doğrulama sorunu ile karşılaşılmaktadır. Instagram Hesap Bilgileri en az facebook platformlarında olduğu gibi yoğun güvenlik önlemleri ile gizlenmektedir. Fakat Instagram piyasasında takipçi odaklı paneller bulunduğundan dolayı bu paneller belirtilen hesaba zorla takipçi çektiğinden dolayı Instagram güvenliği kitlenmektedir. Hesap bilgilerinin ve şifrelerinin zorunlu işlemlere maruz kalmasından dolayı kitlenen güvenlik aşaması belirli bir süre hesapların doğrulama yapmasına izin vermiyor. Bu sırada Instagram platformuna üye olan kişiler doğrulama yapmak istediklerine bu tarz hatalar ile karşılaşıyorlar.

Instagram Hesap Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Doğrulaması yapmak için çeşitli yöntemler kullanılabilir. Çeşitli yöntemlerin yanı sıra hesap doğrulamada en yaygın olarak kullanılan en basit yöntem telefon onayıdır. Telefon numarası ile onay yapıldığından hesabın herhangi bir sebepten kapatılma olasılığı çok düşüktür. Instagram hesabı onayı yapılır iken gerçek telefon numarası kullanılmalıdır. Aksi taktirde kullanılan sahte telefon numaraları doğrulama aşamasında güvenlik filtresine takılır. Bundan dolayı numara sahte olduğundan doğrulama işlemi gerçekleştirilmez. Hesap onaylanamamasının bir diğer nedeni ise Instagram hesap onayı işlemi https://www.merakligencler.net sırasında telefon numarası birden fazla Instagram hesabı ile ilişkilendirilmiş olmasıdır. Bu gibi durumlarda onay işlemi bir hesap için geçerli kılınır. Birden fazla hesap aynı numara üzerinden onaylanmaya çalışır ise, onay işlemi gerçekleşmez sistem otomatik olarak hata verir.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?