Datacenter

İnternet Siteniz İçin Hosting Hizmetinin Önemi

Günümüzde birçok internet kullanıcısı veya kurumsal firma gerek bilgi paylaşımı, gerek portföy yayınlama ve gerekse e-ticaret amacıyla mağazasını internete taşıyarak daha büyük kitlelere ulaşmayı amaçlıyor. İnternet sitesi yayınlamak için gerekli ve en önemli değişkenlerden birisi de hosting hizmetidir.

Hosting (Barındırma) Hizmeti Nedir?

Hosting hizmeti, en sade ifade ile barındırma hizmetidir. Bu barındırma hizmetinde sizin sitenizin içerisinde yayınlanan ve sitenizin çalışmasını sağlayan birçok dosyayı hosting hizmetinizde barındırmanız gerekmektedir. Ayrıca hosting hizmetinizde site dosyaları, veritabanları ve e-postalarınız da bulunmaktadır. Dünyada birçok hosting sağlayıcısı mevcut ve bunlardan birini seçmek kimi zaman zor olabiliyor. Liquid Web incelemesi gibi incelemeleri okumanız size yardımcı olabilir.

Hosting Hizmetinin Performansına Etki Eden Faktörler

Günümüzde internet siteleri yeni teknolojiler ile çok daha işlevsellik kazanmıştır. Bu işlevsellik ise beraberinde yüksek kaynak ihtiyacını getirmektedir. Bu kaynakları kendi kişisel bilgisayarınızdaki kaynaklar gibi düşünebilirsiniz. CPU, RAM ve disk özellikleri sitenizin performansını etkileyen ana unsurlar olmakla beraber birkaç yan unsurda bulunmaktadır.

CPU: Bildiğiniz gibi CPU, bilgisayarların merkezi işlem birimidir. Bu işlem birimi ne kadar güçlü özelliklere sahip ise hosting hizmetiniz üzerinde işlemler o kadar hızlı olacaktır. Çekirdek sayısı CPU üzerindeki yükün paylaştırılarak işlemlerin daha hızlı yapılmasına olanak sağlamaktadır. Günümüz teknolojisinde hosting hizmetleri üzerinde çok basit ve etkili bir şekilde kaynak paylaşımı yapılabilmektedir. Bu kaynaklar sanal kaynaklar olarak görünse de gücünü gerçek, fiziksel kaynaklardan almaktadır.

RAM: RAM, hosting hizmeti konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer husustur. CPU gibi performansa direkt olarak etki eden RAM kaynağı sitenizin hızlı çalışması için oldukça gereklidir. E-ticaret sitesi gibi işlemlerin yoğun olduğu sitelerde RAM kaynağınız ne kadar yüksek ise sunucu ve CPU yükü o kadar hafiflemektedir. Bu sayede kullanıcılarına benzersiz bir deneyim yaşatabilirsiniz.

DİSK: Sitenizin hızına etki eden ve hosting hizmeti konusunda dikkat etmeniz gereken son ana özellik ise disk konusudur. İnternet sitelerinde kullanıcı ve sunucu arasında veri akışı çok hızlı ve kesintisiz olmalıdır. Günümüz teknolojilerinde SSD diskler çok yüksek okuma yazma değerine sahip olmaktadır ve kesintisiz veri akışı sağlanmaktadır. SSD diskler, eski moda HDD disklere göre en az 10 kat daha yüksek IOPS değerlerine sahiptir.

Hosting Hizmeti İçin Önemli Diğer Özellikler

Web Sunucu: Web sunucular, internet sitenizde bulunan işlemleri derleyerek bunu kullanıcı tarayıcısına iletmektedir. Web sunucunuzun özellikleri ne kadar yüksek ve yeni teknolojilere uyum sağlıyor ise sitenizin performansı bu şekilde artacaktır. Bu özellik hosting paketinizin bulunduğu sunucu üzerinde aktif olmaktadır.

UP Time: Up time olarak belirtilen özellik, sitenizin bulunduğu sunucunun kesintisiz olarak çalışma süresini ifade etmektedir. Bu özellik sitenizin her daim ulaşılabilir olmasını ve hiçbir ziyaretçiyi kaçırmayacağınız anlamına gelmektedir. Sitenizin ziyaretçileri, bir açık bir kapalı olan bir siteyi ziyaret etmek istemeyeceği için ziyaretçi sadaketini etkileyecektir. Ayrıca Google’ın SEO kriterlerinden birisidir.

Teknik Destek: Teknik destek hizmeti, kullanıcıların pek önem vermediği ancak bize göre en önemli hususlardan birisidir. 7/24 kesintisiz destek hizmetinin yanında çözüm odaklı bir yaklaşım, yaşama ihtimaliniz bulunan sorunlara en hızlı ve kesin çözüm getirecektir. Böylece sitenizin yayını sorunsuz ve kesintisiz devam edecektir.

Üstün performanslı kesintisiz hosting hizmeti için: Hosting.com.tr

Hosting.com.tr’nin yüksek kaynaklara sahip hosting hizmeti, güncel ve kesintisiz alt yapısı ile internet siteniz için en uygun fiyatlı çözümleri sunmaktadır. 7/24 çözüm odaklı teknik destek hizmeti ile yaşadığınız problemler çok kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. Ayrıca %99.7 oranında Up time oranı ile siteniz için en ideal hizmeti Hosting.com.tr sitesinden sağlayabilirsiniz. Siz de internet siteniz için en ideal kesintisiz hosting hizmetini, en uygun fiyat ile sağlamak isterseniz aşağıdaki link üzerinden hosting paketlerini inceleyebilirsiniz.

Hosting.com.tr hosting paketleri için: https://www.hosting.com.tr/hosting/

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?