Ktunnel Giriş

İnternete Özgürce Erişmenin Keyfi

İnternet kısıtlamalarının her geçen gün artması ve erişmek istediğimiz web sitelerinde sıklıkla karşılaştığımız ibarelerden biri “Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir” uyarısı ile karşılaşabiliyoruz. Genelde bu tür uyarı getirilen web siteleri, mahkeme kararı ile getirilmektedir.

İnternet sağlayıcısı, Türk Telekom – TTNET ve mobil ağ sağlayıcılarına ulaşan uyarı sonucunda getirilmektedir. Bu uyarıyı alan siteler, mahkemeye sunulan deliller sonucunda veya telif hakkı içeren, diziler, programlar veya kişi şahsına hakaret içeren kişi haklarını kötüye kullanan genellikle de yanlış haberler sonucunda doğan olaylardır. Bu tip sorunlar normal hale gelen ve günümüzde pek çok sitede görülmektedir. Önceki yıllarda pek fazla karşılaşmasak bile, 2014 yılının başlarında getirilen İnternet düzenlemesi sonucunda pek çok kural getirilerek bu kurallar çerçevesinde hareket etmeyen siteler yasaklanmaktadır.

Ktunnel Giriş

Yasaklanan adreslere ülkemizden giriş mümkün olmasa bile kısmi erişim engellemesi getirildiğinden ötürü, kısmi erişimler veya sayfa bazlı engellemelerde farklı ülkelerin alt yapısı yani diğer deyimle sunucu üzerinde bağlantı sağlayan IP adresini değiştirerek farklı ülkelerden bağlanıyormuş gibi görünerek erişmek mümkündür. Bu erişim engellerini kaldırmak içinde genelde pek çok yöntem vardır. Bu yöntemler arasında en sık ve en kolay hizmet sunan servislerden biri ise, KTUNNEL Giriş proxy servisidir.

Erişim engellerini ortadan kolay bir şekilde kaldırmak mümkündür. Genelde bu tür servisler, Amerika, Almanya ve daha pek çok ülkenin alt yapısını kullanarak hizmet sunar. Yurtdışın’da engellenen sitelerde genellikle Türkiye DNS adreslerini kullanarak bu servisten yararlanmaktadır. Bu döngü ülkeler arası değişir. Kendi ülkesinde erişim engelleri ile karşılaşan kullanıcılar diğer ülkenin alt yapısını kullanarak erişim engellerini kolaylıklar kaldırabilmektedir.

Vtunnel servisi aynı mantık ile çalışmaktadır. Ücretsiz olması ve kullanıcıya hızlı erişim sağlaması ile bilinen en bilindik web sitesidir. İnternet üzerinde yaklaşık 8 yıla yakın bir süredir hizmet vermekte, kullanıcıların kişisel bilgilerini korumak ve herhangi tehdit sonucunda kalkan görevini üstlenerek tehditlerden koruyarak kişisel bilgilerinizi farklı bölümlere aktarıp izlenmenizi engelleyerek internet korsanlarından korunaklı hale getirir.

Bir çok firmanın hizmet sunduğu Hotspot shield VPN uygulaması ve eş değer niteliklerde olan Ninja Cloak servisi gibi pek çok popüler hizmet sunan sitelerle karşılaşıyoruz. Aşırı reklamları olsa bile, ücretsiz olarak sunduğu hizmetin fazlası ile karşılığını vermektedir.

BTUNNEL gibi proxy servisini kullanarak engelleri ortadan kaldırabilirsiniz. Mahkeme kararı ile engellenen veya diğer herhangi sebepten dolayı kapatılan sitelere sorunsuz bir şekilde giriş sağlayabilirsiniz. Android dns ayarları değişikliği ve diğer İOS işletim sistemli mobil cihazlarınız için tüm DNS değiştirme ayarları hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bunları da okuyabilirsin