ahşap kütük

İşlenmemiş Ağaç Ürünleri

Eski dönemlerde evinizin ortasına kaba bir kütük parçasını koysanız büyük ihtimalle herkes sizi ayıplayacak ya da delirdiğinizi düşünecekti. Çünkü o zamanlarda kütükler bahçelerde, atölyelerde ya da çalışma alanlarında önemsiz birer eşya olarak kullanılmaktaydı fakat günümüzde insanlar sadece evlerinin orta yerine koymak amacıyla bir kütük parçası alabilmek için binlerce lira harcayabiliyor. Bunu garipseyebilirsiniz fakat kaba kütükten yapılan yani işlenmemiş ağaç ürünleri denilen bu eşyaları gördüğünüz zaman siz de bunlardan almak isteyebilir hatta evinizin diğer tüm kısımlarını sadece bu eşyaya uyması için baştan aşağı dekore etmeyi düşünebilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda popülaritesi en çok artan ürünler de kütük masa ve kütük sehpa gibi küçük ama bulundukları odada etkilerini fazlasıyla gösteren eşyalardır. Bu ürünleri tek parça halinde kullanabileceğiniz gibi isteğinize göre tekerlekli, ayaklı ya da daha başka kolaylık sağlama araçları monte edilmiş olan ürünleri de satın alabilirsiniz. Bunun en güzel örneği de kütükten yapılmasına rağmen kullanım kolaylığı sağlamak adına tekerlek yerleştirilen tekerlekli sehpa çeşitleridir.

Ahşap Eşya Kullanımı

Ahşap eşya tanımı genellikle işlenmiş ağaç ürünlerini yansıtsa da günümüzde işlenmemiş olanları daha etkili olmaktadır. Mutfağınıza ya da oturma odanıza kütük masa almanın avantajları sizi bile şaşırtacak boyuttadır. Evinizin havasını tamamıyla değiştirecek olan bu eşya sizi daha doğal bir ortamda yaşadığınıza inandırabilir. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan kişilerin sürekli gri bir şehir görmekten bunalan ruhlarını ya da gün içerisinde çoğu zamanını ofiste geçirenlerin daha huzurlu bir ortama kavuşmalarını sağlayacağı gibi yararlarının yanı sıra cam masaya göre daha dayanıklı ve kolay kullanımlı olması da ekstra bir özelliğidir. Verniklenme aşamasından geçtiği için kolay kolay yıpranmayan bu ürünleri güvenle tercih edebilirsiniz.

Kütük Eşya Yapımı

Kütük sehpa ya da kütükten yapılan tekerlekli sehpa gibi sürekli kullanılan ürünleri sadece ağacı keserek satışa sunmak pek mümkün değildir. Ağacın yapısı üzerine sıvı bir şey döküldüğünde ya da çeşitli darbelere maruz kaldığında kolayca bozulabilmektedir. Bu sebeple kütük eşyalar yapılırken vernikleme aşamasından geçmektedir ve bu sayede ağacın dayanıklılığı arttırılmaktadır.

Kapak görseli FWStudio

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?