Seo Paketleri

İstanbul’da Seo Yaptırmak

Seo arama motoru optimizasyonudur. İnternet sitelerinin SEO alanında yükselmesi tüm sitelerin temel hedefidir. Bu sayede sitelerin ziyaretçi sayıları artmaya ve reklam gelirleri de buna paralel olarak coşmaya başlar. Bunu yapabilmek için SEO şirketlerinden danışmanlık alınır. Mesela İstanbul SEO, bu danışmanlığı İstanbul’da en profesyonel şekilde veren şirketlerden biridir. Websitesine baktığınızda SEO ile ilgili ne tip hizmetler alabileceğinizi görürsünüz.

Seo Paketleri

Aylık 100 lira gibi komik bir fiyatla gelir getiren siteler olabileceği gibi aylık 50 bin lira gelir getiren siteler de vardır. Hatta bu miktar çok daha profesyonel siteler için yüzbinleri hatta milyonları bulabilir. Bazı siteler mesela İstanbul gibi belirli bir bölgeye yoğunlaşırken (örnek İstanbul Cilt Uzmanı), bazı siteler de Türkiye veya dünya genelinde olabilir.Seo yaptırmak nihai amaçla site gelirlerini arttırmak hedefini taşır.

Seo Yaptırma Aşamaları
  • Yükselmek istenen anahtar kelime baz alınarak siteye bol bol özgün yazı/makale özgün içerikler girildiğinde seçilen kelime arama motorlarında ziyaretçi tarafından arandığında seo çalışması yapılmış sitenin ilk sıralarda görülme ihtimali yükselir. Bu işlem seo uyumlu makale yazma/yazdırma işlemi olarak çok önemli bir seo çalışmasıdır. Bu çalışmayı yaptırmak gereklidir.
  • Site analizi yaptırmak: Site analizi yapılırken sitenin yaşı, trafik oranları, rakipleri, linklerin güncelliği, meta uygunluğu teker teker incelenir.
  • Hedef belirleme aşaması: Site analizi yapıldıktan sonra hangi kelimelerde üst sıralara çıkılmak isteniyorsa o kelime ile ilgili makale/yazı girişleri yapılır. Yapılacak ikinci çalışma ise link desteği sağlamaktır. Son aşamada ise reklam seçenekleri ve banner tasarımı üzerine çalışmalar yapılır.
  • Seo Güncel Çalışma Gerektirir; yapılan seo çalışmalarının sonuçları izlenir. Bu sonuçlar yeterli gelmediğinde eksiklikler yeniden gözden geçirilerek gerekirse takviye link desteği ve hedef kelime bazlı yazı girişleri güncel olarak arttırılır. Sitenin sorunları varsa giderilir. İndeksleme durumu, link uygunluğu, meta uygunluğu çok önemlidir.
Bir Sitenin SEO Alanında Birinciliğe Yükselmesi

Bir sitenin seo çalışmaları yapılarak bir veya birkaç anahtar kelimede birinci sıraya yükselmesi o sitenin sürekli olarak birinci sırada kalacağı anlamına gelmez. Site birinci sıraya yükseldikten sonra sitenin konumunu korumak amacı ile Seo çalışmalarına daha da ağırlık verilmesi gerekir. Çünkü zirveye ulaşmak zor değildir, zirvede kalmak zordur. istanbulseo.net gibi şirketlerle çalışırsanız, zirveye ulaşmakla kalmaz, aynı zamanda zirvede kalırsınız.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?