İzlediğinle, Okuduğunla Sosyalleştiren Ağ: Epikse

İnsanı bazen en iyi tanımlayan şey sadece bir film repliğidir. Sosyal medya profil resminiz, özgeçmişiniz sizi değil olması beklenilen sizi anlatır. Fakat izlediğiniz film, beğendiğiniz diziler, okuduğunuz kitaplar, en sevilen yazarlar, yönetmenler karakterle ilgili çok büyük ipuçları barındırır.

Pek çok insan kendi ile aynı ilgi alana sahip birilerini bulamamaktan şikayet eder. Herkes tatildeyken sevdiği dizinin tüm sezonunu silip süpürenler, beklediği film vizyona girer girmez sinema salonuna koşanlar, kendileri gibi film&dizi alanında tutkulu kişileri sanal ortamda bulamamaktan şikayet ederler. Ya da karşı cinsten çok hoşlanır ve ilk film izleme anında Türkçe dublaj izleme teklifi ile hayal kırıklığına uğrayabiliyoruz. Epikse tam bu koşullar altında düşünülerek kısa bir zaman önce yayın hayatına başladı.

Epikse

Epikse’ye üye olduktan sonra binlerce dizi&film içeriği ile karşılaşıyoruz. Bir kategori ile sunulan dizi&filmler altında, filme ait tüm bilgiler, oyuncu, yapım, yaratıcı kadrosu sunuluyor. Yani bir dizi veya filme bakarken bir yandan film oyuncuları kategorisine geçiş yapabiliyoruz.

Dizi ve filmleri puanlama ve takip etme seçenekleri belirli bir öngörü oluşmasına katkı sağlıyor. Kullanıcılar hem zengin içerikleri hem de birbirlerini takip ederek, kendilerine özel bir ağ oluşturabiliyorlar. Aynı şekilde vizyondaki filmler, gelmiş geçmiş en iyi filmler, film ve dizilerin oyuncuları, yönetmenleri ve daha pek çok bilgiyi paylaşabilirler. Tam tersi takip edilesi bir oyuncunun başlığı altında hem kişisel bilgileri hem de oynadığı tüm film/diziler yer alır. Kullanıcılar tüm bu başlıkları ilgi alanına göre takip edebilir ve dilerse izledim/izlemedim, puanla gibi seçenekleri kullanarak genel site sıralamasına katkıda bulunabilir.

Sanal ortamda sosyalleşmenin, yeni insanlarla tanışmanın en eğlenceli yolu benzer zevklere sahip olmaktan veya yeni bilgileri keşfetmekten geçer. Epikse dizi&film seyir zevkine göre sosyalleşmeyi, sosyalleşirken bilgilenmeyi vadediyor.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?