Jumanji

Jumanji

Hayır hayır, geçen yıl vizyona giren Dwayne Johnson’un oynadığı filmden bahsetmiyorum. Çocukluğumun yani en azından benim yaşlarımdaki insanların çocukluğunun Jumanji’sinden bahsediyorum. Başrollerinde Robin Williams ve Kirsten Dunst’ın oynadığı Jumanji.

Bu günlerde 2000 öncesi filmleri seyretmekten keyif alıyoruz arkadaşlarla. Önce Notting Hill, sonra Pretty Woman, en son da Jumanji. Bu arada üç sap ile romantik komedi seyretmenin verdiği hazzı anlatamam.

Jumanji

1995 yılında vizyona giren Jumanji için biraz macera biraz fantezi çok az da komedi tarzında demek yanlış olmaz sanırım. Zamanın birinde babasının fabrikasının yanındaki inşaat alanında bir oyun bulan Alan, Sarah ile birlikte bu oyunu oynamak ister. Fakat oyun şimdiye kadar oynadıkları oyunlardan çok farklıdır ve Alan bu oyuna hapsolur. 26 yıl sonra taşındıkları evin çatı katında Judy ve Peter bu oyunu bulurlar ve oynamaya başlarlar. Tüm olaylar bundan sonra başlar.

Aslında Jumanji 1981 yılında Chris Van Allsburg tarafından yazılmış bir kitaptır. 1995 yılında ise kitabın senaryosu yazılıp Joe Johnston’ın sinemaya aktarılmıştır. Bu arada Jumanji diye bir kutu oyunu da gerçekte mevcuttur.

Genel olarak güzel ve izlenebilecek bir film. Ki başrolerinde Robin Williams’ın olması yeterli sanırım. Filmi yetişkin olarak değil de çocukluk yıllarınıza dönerek izlerseniz gerçekten büyük keyif alırsınız. Üstelik aileniz ile de izleyebilirsiniz. Ayrıca Jumanji’nin 1996-1999 yılları arasında çizgi dizisinin de yapıldığını belirteyim.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?