Karamürsel’de 2 günlük kısa bir tatil

19 Temmuz’da Buğra’nın ani bir kararı ile yola çıktım. :) Şimdi Buğra kim oluyor diyeceksiniz haliyle. Buğra benim kardeşim. Ama ilk kez göreceğim bir kardeş. :) İşinden 6 gün izin alması sebebiyle Karamürsel’e Tuba’nın yanına gidelim dedik. Tuba kim peki? Oda kendim gibi benimsediğim biri. :) 18 Temmuz Pazartesi günü saat 12:00 otobüsüne binmem ile bende heyecan artmaya başladı. Çünkü ilk kez bu kadar çok sevdiğim birilerini göreceğim. Ve 2 günümü onlarla geçireceğim. Ortalama 8 saatin ardından İzmit terminalinde inebildim. Bu arada Bolu’da ki mola yerini söylemeden geçemeyeceğim. Harika bir yerdi.

Benim indiğim saatlerde Buğra’da otobüsten inmişti. Oda İstanbul’dan geliyordu. İlk kez görüşmeyi anlatacak kelimeler bulamıyorum desem yeridir. Boyunu uzun beklerken çokta uzun çıkmadı. Benden hafif uzun olsada. :) Buluştuk kaynaştık vs. derken iş tabi kalacak bir yere geldi. Tuba’nın bize “siz gelin ben size kalacak yer ayarlarım” demesine güvenerek akşam saatlerinde otobüsten inmiş olsakta kalacak yer bulamadı haliyle. Bu seferde “Karamürsel’e gelin burada buluruz” demeye başladı. :) Karamürsel’ gittik. Tabi yine kalacak bir yer bulamamasıyla Tuba sağolsun ablası yardımımıza yetiştite en azından arabada kaldık. :D Ama yemin ediyorum o arabada dahi kalırken gram şikayetçi olduysam Allah canımı alsın yani. Zaten sonraki günde otelde kaldık. Onun macerası da farklı da anlatmayayım onu. :)

Sonra Tubamı gördüm. Beklediğimden fazlasıyla tatlı. Birkaç yaş küçük ama olsun. :) Bak özledim şimdi.

Ayrıca İspirli Kafe’de içtiğimiz limonata kadar hiçbir yerd o kadar limonata içmedik. 20 limonataya yaklaşmıştır sanırım. Oranın insanları da fazlasıyla cana yakınlar zaten.

Birde o Marmara’ya bakıp insan yazmadan duramıyor. Buğra bile şiir yazdı yani. Şayir oldu. :)

Herşeyiyle güzel bir 2 gün geçirdik. Eylül’ü bekliyoruz bakalım. Eylül’de tekrar İstanbul ve İzmit yolları gözükecek. :)

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

1 Yorum
  1. Ogün Sakız
    30 Temmuz 2011 - 19:35
    Cevapla