Kişisel Blog Yazma Devri Bitiyor Mu

Teknolojinin günden güne gelişmeye devam etmesiyle beraber son birkaç yıl içerisinde çıkan kişisel blog sayısında da artış hızla devam ediyor.

İnsanların internet sitelerindeki köşe yazıları yerine daha samimi buldukları kişisel blogları tercih etmeye başlaması ile birlikte, belli bir konuda kendini yeterli hisseden, bu konuda çalışmalar yapabileceğine ve birçok kişinin aradığı, cevap bulmak istediği konuları kendisinin de anlatabileceğinan inanan kişiler bu platformlara yönelmeye başladı.

İnsanları bu platformlara yönelmesiyle birlikte bu alanda da çok güzel çalışmalara geçtiğimiz yıllar içerisinde şahit olduk. Ancak geçen süre içerisinde teknoloji ve oyun konusunda açılan birçok sitenin kişisel bloglara nazaran daha çok ziyaretçi alıyor ve ilgi görüyor olması birçok blog yazarının hevesini kırmış olacak ki kaliteli kişisel blog sayısında özellikle son dönemde gözle görülür bir azalma başladı.

Blog

Daha çok kişiye ulaşabileceğim ümidiyle bir kenara bırakılan o kadar güzel kişisel bloglar varki… Bir platform haline dönüşmüş ve sosyal medya odaklı güzel ziyaretçi sayısına sahip sitelerde yerlerini almaya başlayan kişisel blog yazarlarının zaman içerisinde fark ettikleri en acı yön ise bu sitelerde kendi bloglarında yazdıkları gibi samimi bir ortamı bulamayışları oldu.

Kaliteli kişisel blog sayısının günden güne azalmaya, daha doğrusu kalitesinin düşerek belli bir konu hakkında sıradan bir siteye dönüştüğü şu günlerde teknoloji sitesi Tech Kafa ile tanıyor olabileceğiniz Oğuz Veli Yavaş da kendi kişisel blogunda uzun zamandır hayalini kurduğu gibi biraz teknoloji biraz da hayatında edindiği tecrübeleri anlatmaya başladı.

Daha yeni içerik girilmeyen başlanan http://oguzveliyavas.com/ içerisinde güncel teknoloji konularının eleştriler kısımları, yazarın ilgi alanları hakkında tavsiyeler, internet sitesi kurmak ve geliştirmek isteyen kişilere yön verecek bilgiler ile hayatınızı daha organize yaşamak isteyen kişilere yönelik birçok içerik bulunuyor.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?