Kışlık Bayan Kombin

Kışlık Kıyafet Seçiminde Kombin Yapmanın Önemi

Kıyafet seçiminde yada moda da en önemli etkenin, görsel uyum olduğunu biliyoruz ve isteyerek yada istemeyerek kombin yapmaya özen gösteriyoruz. Kıyafet seçimlerinde erkeklerden çok kadınların kombin üretme yetisinin de fazla olduğu bilinmektedir. Ancak kadınlar için kombin oluşturmak kolay olsa da, kışlık kıyafetlerde bu kolay değildir. Bu yüzden bayan elbise seçimlerinde, bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekiyor.

Kıyafet Seçiminde Kapalılık Kriteri

Kış kreasyonu ürünlerine baktığınızda genelde açık kıyafetler tercih ediliyor ancak günlük yaşamda bu böyle değil. Günlük yaşamda kişiler; kazak, pantolon, yünlü ürünler yada vücudu sıcak tutacak ve kapalılığa önem verecek ürünler tercih etmektedir. Bu sebeple, kışlık giyimde kombin oluşturma sıkıntısı çok yaşanmamaktadır. Vücudun büyük bölümünü kapatacak bir giyimde en çok dikkat edilmesi gereken nokta, mont ve ayakkabı seçimidir. Yani üst bölge giyimi ve ayakkabı seçimi, birbirine uyumlu olmalıdır. İç giyim, ikinci plandadır.

Genellikle bu tarz giyimler moda, ayakkabı ile süreklilik sağlamaktadır. Ayakkabı renginizin dikkat çekmesi; insanların gözünde daha güzel gözükmenizi sağlar.

Kış Sezonunda Açık Giyim Seçimi

Kış kreasyonu ürünlerinde en dikkat çekici ürünler; elbise modelleridir. Elbiseler; yazlık ve kışlık olarak ayrılsa da, her iki sezonda da favori kıyafetlerdir. Çünkü iş yaşantısına sahip kadınların, özel günlere yada toplantılara gidenlerin tercihi olmaktadır. Ancak bu tercihlerinde moda faktörü önemli bir rol oynamaktadır.

Bayan elbise modellerinin hangisini seçerse seçsin, ayakkabı ve aksesuar seçimi ile yüzleşmek zorundadır. Yaz ve kış ayları için bu geçerlidir ancak kış aylarında ek olarak, hırka seçimine de özen göstermelidir. Bayan elbiseleri, kış aylarında genellikle hırka ile kullanılmaktadır. Hırkalar;  genellikle elbise renginden ayrı seçilmesi gerekiyor. Çoğu bayan hırka modeli, düz bir örgü tipine sahipken; uzunluk ve kısalığına göre değişmektedir.

Açık giyimi tercih eden bir diğer kadın tipi; etek giyenlerdir. Etek giydiğiniz takdirde uzun hırka modellerini kullanarak, daha rahat edebilirsiniz. Bu modeller, dizinize kadar gelmektedir ve zarif bir görüntü vermektedir.

Diğer bir kadın tipi ise; pantolon ve bluz kullanan kadınlardır. Bu tür bir kıyafet seçimi yaptığınız takdirde; hırkanın bluzunuz ile aynı tonda olmasına özen göstermelisiniz.

Bayan elbise modelleri ile bayan hırka modelleri; kış aylarında moda ile haşır neşir olanların ilgi odağı bir üründür. Hırka, doğru kullanımda göz doyurucu bir görüntü sergilemektedir.

Bunları da okuyabilirsin