konteyner

Konteyner Üretiminde Öncü

Prefabrik yapı teknolojisinde sektörün lider ve öncü firması olan Prefabrik Yapı A.Ş. konteyner üretiminde en son teknolojiyi kullanmaktadır. Konteynerler inşaat sektöründe en çok tercih edilen hazır yapılardır. Bunun sebepleri arasında:

  • Hızlı kurulumu,
  • Zeminin Şaseli olması,
  • Bir çok kez kullanılabilme,
  • Farklı üretim sistemleri ile bir çok alanda kullanılabilme,
  • Ofis, yatakhane, yemekhane ve WC-Duş konteynerleri ile farklı ihtiyaçların karşılanması gibi tercih seçenekleri vardır.

Çelik yapı ürünleri olan depo ve hangarlar ile birlikte konteynerler şantiye yapılarındaki tüm ihtiyaçlar karşılayabilmektedir. Monoblok, demontable ve birleşimli konteyner sistemleri ile üretilen konteynerler birbirlerine bağlanıp, üst üste yerleştirilerek 2 ve/veya 3 katlı olarak da kullanılabilmektedir.

Bunların yanında konteyner ev olarak da konteynerler tercih edilmektedir. Bu uygulamalar daha çok imar izni olmayan arazilerde kısa sürekli ve mevsimlik konaklama ihtiyaçlarında tercih edilmektedir. Tek odalı, iki odalı gibi seçenekleri ile birlikte evyeli ve wc-duş üniteleri ile birlikte üretilmektedirler. Yine müşteri ihtiyaçları doğrultusunda firma özel üretimler de yapmaktadır.

Ülkemizin acı gerçeği olan deprem, yangın, sel v.b. gibi doğal afetler sonrasında ortaya çıkan konaklama ihtiyaçlarına da konteyner çözümleri sunmaktadır. Acil yerleşim konteyneri olarak adlandırılan bu yapılar en son ülkemizde Van depreminde Yonca Ev ve Yonca Konteyner çözümleri olarak kullanılmıştır. Sadece konaklama değil, aynı zamanda eğitim ve sağlık konteyneri olarak da halen kullanılmaktadırlar.

Kapak görseli Rubén Bagüés

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?