Konya Ertesi

Şehir dışında okuyup da memlekete tatile gitmek cennete gitmek gibi bir şey herhalde. Düşünün bulaşık yıkamak yok, yemek yapmak yok, tertemiz bir ev, yediğin önünde yemediğin arkanda… Konya’ya gittim ve eve girer girmez dediğim ilk cümle şu oldu; “Temizliği özlemişim yahu.” Biz kirin pasın içinde yaşaya yaşaya sıradan gelmiş iyice kirlilik.

Tatilim nasıl geçti birazda ondan bahsedeyim. Aslında Konya’ya gitmemdeki nedenlerden biri de staj yapacağım bir yer bulmakta. Bulmasına buldum ama Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde buldum. Ben yazılımcıyım hastanede ise bozuk bilgisayarların tamiri yapılacak. Pek içime sinmedi aslında. En iyisi lisedeki hocamın yanına gideyim o ne yapar ne eder bulur dedim ve dediğim gibi de oldu. Çok da güzel oldu hem de. CM Bilişim adında bir web yazılım firması. Referansları baya bir sağlam. Hem bana ilerisi için güzel bir referans olur hem de güzel bir iş deneyimi olur. Staj yapacım yer tam istediğim gibi. Çalışma ortamı olsun yaptıkları iş olsun…

Başka ne yaptım peki? Bol bol yattım, oyun oynadım, arkadaşlarla buluştum… Bir de havalar sıcak olunca gez babam gez. Yani tatilin tadını fazlasıyla çıkardım diyebilirim.

Dün Karaman’a geri döndüm. Döner dönmez daha bismillah demeden okul, işler, projeler, öğrenci evi güzel bir hoşgeldin dediler yani. İnsan rahatlığa alışınca işlerin birden bastırması da biraz yoracak gibi gözüküyor. Neyse artık hayırlısı be gülüm deyip önümüzdeki günlere bakacağız.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

3 Yorum
 1. Anonim
  21 Haziran 2013 - 17:43
  Cevapla
 2. mushap
  5 Aralık 2014 - 00:12
  Cevapla
  • Usluer
   5 Aralık 2014 - 00:31
   Cevapla