Köpek Cinsleri

Köpek Cinsleri ve Özellikleri

Her hayvanda olduğu gibi köpeklerinde kendine göre farklı cinsleri bulunmaktadır. Birçok farklı ırk farklı karakter demektir. Bu karakter ölçümü ile köpek ve sahibinin uyumsuzluk problemini giderici belirleyici bir ölçü olarak kabul edilir. Köpek Cinsleri arasında seçim yapılarak en çok dikkat edilen husus köpeğin karakteri ve özellikleridir. Her insan köpek edinmek isteyebilir fakat kendisinin şartları gereği her köpek her kişiye uygun olmayabilir.

Durumu şu şekilde özetlemek gerekir. Bu konuda kısaca şunu diyebiliriz Alman Kurdu dediğimiz bir ırk hem eve hem bahçeye uyum sağlar, aynı şekilde hem ilk defa köpek besleyecekler hemde tecrübeli sahiplere uygundur. Fakat bir Doberman için aynı şeyleri söylememiz söz konusu değildir. Doberman genelde soğuk havaları sevmez ve soğuk şartlarda yaşıyorsanız bahçede beslemeniz sıkıntı olabilir ve aynı şekilde ilk defa köpek besleyeceksenizde bu köpek sizlere elverişli değildir. Bu durumda ne söylemek istediğimi açıklayabildiğimi düşünüyorum köpek cinsleri ne kadar önemli bir husus bunu kavramanız sizin ilerde köpek almaya karar verdiğinizde en çok dikkat edeceğiniz noktadır.

Köpek Cinsleri

Köpekler özellikleri ile beraber kişilerin hayatlarında arkadaş olurlar. Bazı köpekler oldukça sert olduklarından siz ve arkadaşlarınız ile anlaşmasında sorunlara neden olabilir. Özellikle Köpek bakmak isteyen kişilerin en önemli sorunu köpekler hakkında detaylı bilgiye ulaşmadan televizyonda yada bulunduğu yerde gördükleri köpekleri almak istemeleridir. Bu yanlış bir tercihtir az evvel belirttiğim gibi Köpek Cinsleri ve özellikleri hakkında yeterli bilgi edinmeden köpek alınmaması gerekir.

Kişiler Köpek Cinsleri seçerken bir diğer önemli husus ise masraflarını düşünerek hareket etmesidir.Her cins kendine özgü bir şekilde masraf içinde olabilir. Şunuda hemen belirteyim her kategoriden en fazla tercih edilen köpek cinsleri şunlardır: Çoban Köpekleri olarak Alman Kurdu, Border Collie, Shetland Çoban Köpeği, Sibirya Kurdu. Süs Köpekleri olarak Kaniş, Pekinez, Maltese Terrier.İş Köpekleri olarak Çin Aslanı, Akita İnu, Alaskan Malamute. Av Köpekleri olarak Golden Retriever ile Labradordur.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?