Kredi Notu Öğrenmek İçin Gerekli Olanlar

Kredi

Kredi notu öğrenmek için elbette kişisel bilgilerinizin verilmesi gerekir ki, size özel ait olan bu bilgilerin sizlere en doğru şekilde sunulması ve dolayısı ile de güncel kredi notunuza öğrenmeniz imkanlı hale gelsin. Sizlerde yıllardır yapmış olduğunuz banka kredi alıp verme ya da kredi kartı kullanım sonrası kredi notu öğrenme için harekete geçmek istiyorsanız o halde neler yapabileceğinizi detayları ile incelemiş olalım.

Daha önce kredi notu öğrenmek maalesef mümkün değildi. Ancak bir kişi bankası ile kredi almak için başvuru yapıyorsa bu müşteri hizmetlerinininisiyatifi olarak paylaşım yapılabiliyordu. Oysa artık bankalar kurulunun yapmamış olduğu değişimle herkes kendine ait olan banka kredi notunu öğrenmeye başlayabiliyor. Sizlerde ben yüksek bir oranda kredi çekmek istiyorum ya da kredi kartımın limitini arttırmak istiyorum o sebeple kredi notumu öğrenmek istiyorum diyorsanız, birkaç dakika içinde de öğrenebileceğinizi göreceksiniz.

Kredi notu sorgulama için bankalarınıza bire bir başvuru yapabilirsiniz. Bunun için kimlik kartınız yeterli olacaktır. Gidip sadece kredi notu öğrenmek istiyorum demeniz yeterli olacaktır. Yaklaşık birkaç dakika içinde sizlere rapor sunuluyor olacak. O anda maalesef ne yaparsanız yapın bu puanı değiştirme şansınız bulunmuyor. Bunu belirleyen kıstaslar, sizin banka ile aranızda ki iletişim olacaktır. Dolayısı ile de sizler bu puanı öğrenmeden tahmin yapıyor olsanız bile çoğunlukla bu yanlış olacaktır.

Findeks kredi notu öğrenmek için aynı zamanda online aracı sitelerden de öğrenebilirsiniz. Bunun içinde yine kimlik bilgileriniz istenecek ve daha sonra kolayca öğrenebileceksiniz. Bu puanlarınız elbette bir garanti anlamında sizlere sunulmuyor. Sizler çok yüksek bir kredi notu puanının olmasına karşın bankadan istediğiniz krediyi çekebilirsiniz diye bir kural da yok. Sonuç olarak sizler hem mevcut işiniz hem de daha birçok işlemlerinize bakılarak kredi verme, kredi kartı verme gibi kullara takılıyorsunuz.

Bankalar ile ne kadar sık alışveriş yaparsanız o denli istediklerinizi alabilirsiniz. Kredi notunuzu yüksek tutmak içinde her zaman ödemelerinizi düzenli yapınız ve borcunuza sadık biri olarak bu kredi notunuzu yükselterek, bankaların gözünde güvenli müşteri konumuna geçiş yapınız.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

1 Yorum
  1. Fadıl
    25 Kasım 2016 - 10:36
    Cevapla