Kripto Para Borsası

Kripto Para Nasıl Satın Alınır?

Kripto ticaretine girmek isteyenler için, piyasada yüzlerce kripto para birimi olduğundan nereden başlayacaklarını bilmek zor olabilir. Ancak, en iyi seçimler genellikle üst sıralarda yer alan dijital varlıklar, örneğin Bitcoin, Solana, Polkadot, Ripple vb. gibi popüler kripto para birimlerine yatırım yapmaktır. Bu kripto para birimleri, teknolojik açıdan inanılmaz derecede değerli oldukları için piyasada öne çıkmışlardır ve en iyi kripto para birimleri arasına girmişlerdir. Bununla birlikte, her bir kripto para biriminin kendine özgü özellikleri ve riskleri vardır, bu nedenle yatırımcılar, kendi araştırmalarını yaparak en iyi yatırım fırsatlarını belirlemelidirler.

Bir proje için yatırım kararı aldıktan sonra, kripto para satın alabileceğiniz bir canlı kripto para borsası bulmak önemlidir. Kripto para borsaları, kripto alım satım fiyat farklılıklarından gelir elde edebileceğiniz hizmetlerdir. Ancak, doğru bir platform seçmek için dikkate almanız gereken birkaç faktör vardır.

Borsa Türleri 

İki tür kripto platformları yani kripto para al sat siteleri mevcuttur: 

  • CEX (yüksek düzeyde işlem koruması, kullanıcı güvenliği ve eksiksiz bir ticaret araçları seti ile merkeziyetçi borsalar).
  • DEX (güvenlik garantisi olmayan, ancak küçük miktarlarda alım satım için uygun merkeziyetsiz borsalar).

Yeni başlayan bir yatırımcıysanız, kripto alım satım için CEX kullanmak daha iyidir. İşte nedenleri:

  • CEX güvenilir ve korumalıdır;
  • kripto ticareti için birçok işlem araçları sunarlar;
  • itibari para ile ticaret yapma seçenekleri sağlar;
  • yüksek kaliteli müşteri desteği sağlar;
  • CEX arayüzü kullanıcı dostudur;
  • çok çeşitli işlem çiftleri.

CEX ÜZERİNDE NASIL HESAP OLUŞTURULUR?

Örnek olarak WhiteBIT borsasını ele alalım. İlk olarak, kripto borsa web sitesine girin ve bir hesap açın. Platform, belgelerinizi borsa ofisine sunarak KYC doğrulamasını geçmenizi isteyecektir. Bir müşterinin hesabını doğrulamak genellikle birkaç gün sürer. Ardından, hesabınızın doğrulanmasına ilişkin bir bildirim alırsınız ve işinize başlayabilirsiniz. Banka kartı ile coin satın almak istiyorsanız, kartınızı hesabınıza eklemeli ve karttaki parayı saniyeler içinde hesabınıza aktarmalısınız. Banka ücretlerine dikkat edin. Kripto parayı nasıl alıp satacağınızı öğrenmek için WhiteBIT’te bir demo hesabı kullanabilirsiniz. Bu demo hesap ile ücretsiz bir şekilde deneme amaçlı kripto alım satımı yapabilirsiniz.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?