Kurutma Makinesi Filtre Çekmecesi Nerede ve Nasıl Temizlenir?

Her geçen gün hızla gelişen teknolojinin getirmiş olduğu yenilikler ile birlikte artık çok daha hızlı ve çok daha kolay bir şekilde ev işlerinin yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Gelişmiş teknolojiye sahip olan kurutma makinelerinin teknik özellikleri sayesinde çamaşır kurutma işlemleri de basitçe yapılabilmektedir. Kurutma makinesinde tüm çamaşırlar ve tekstil ürünleri hızlı ve kolay bir şekilde kurtulabilmektedir. Üstelik dışarıda ve diğer kurutma yöntemlerinin oluşturduğu çevresel kirlilik, toz ve bunun dışındaki tüm olumsuz etkenlerde ortadan kaldırılır. Hijyenik, sağlıklı ve hızlı bir şekilde çamaşır kurutmaya yardımcı olan kurutma makinelerinin kullanımında bazı hususlara ise dikkat edilmelidir. Sultanbeyli Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz uzun ömürlü ve yüksek performanslı bir kurutma makinesi kullanımı için filtre çekmecesinin düzenli olarak temizlenmesini tavsiye etmektedir.

Kurutma Makinesi Filtre Çekmecesi Nedir ve Nerededir?

Kurutma makinelerinde kurutulan tüm çamaşırlarda tüyler, lifler ve daha pek çok farklı unsur düşebilmektedir. Makinenin farklı bölgelerine giderek makineye zarar vermesinin önüne geçebilmek için temel sisteminde bazı özel parçalar bulunuyor. Bu tip parçalardan birisi olan ve makine içerisindeki tüm yabancı unsurları tek bir yere toplamayı sağlayan filtre çekmecesi bulunmaktadır. Bu filtre çekmecesi içerisinde özel bir filtre bulunur ve herhangi bir tıkanıklığa yol açabilecek tüm yabancı unsurlar toplanır. Kullanım sıklığına bağlı olarak kurutma makinesinin filtre çekmecesinde birikme ve buna bağlı tıkanma meydana gelir. Bu durumda makinenin kullanılamaz veya çok düşük performanslı kullanılabilir duruma gelmesine neden olacağından Küçükyalı Arçelik Servisi uzman teknikerleri düzenli temizleme öneriyor. Kurutma makinesi filtre çekmecesi tıpkı çamaşır makinelerinde olduğu gibi makinenin ön cephesinde alt kısımda yer alır.

Kurutma Makinesi Filtre Çekmecesi Nasıl Temizlenir?

Kurutma makinesi filtre çekmecesi temizliği için ön kısımda altta bulunan “tekmelik” kısmının üzerine baskı uygulanarak açılması gerekir. Böylelikle filtre çekmecesi kapağına ulaşılabilir. Çekmece kapağı üzerindeki ok yönünde çevrilerek, çekmece öne doğru seçilir. Bu şekilde çıkartılan filtre çekmecesindeki sünger elde yıkanmalıdır. Üzerindeki lif ve tüyler kolayca temizlenebilir. Süngeri tamamen kuruduktan sonra aynı şekilde kapatılmalıdır. Filtre çekmesinin işlevinde veya yerine takılmasında yaşanan her türlü sorunda ise profesyonel Ümraniye Arçelik Servisi hizmetlerinden teknik destek alınmalıdır.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?