Lazer Lipoliz Estetik ve Tedavi Amaçlı Uygulanabilir

Diod lazer ışığı altında vücudun yeniden şekillendirilmesinde kullanılan lazer lipoliz, aynı zamanda tedavi amaçlı da kullanılabilen bir yağ alma yöntemidir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgilere lazer lipoliz sayfasından ulaşabilirsiniz. Lazer liposuction uygulamasına göre kullanımı daha sınırlı olan bu yöntem vücutta bazı bölgelerde kullanılabilir. Özellikle orta seviyeye kadar olan yağ birikimlerinde etkili olur. Bölgede daha fazla yağ birikimi varsa tumescent liposuction uygulamasıyla kombine edilerek uygulanabilir. Bölgedeki yağ fazlalıklarını giderirken ciltteki gevşekliği de düzeltir. Ayrıca erkeklerde meme büyümesinde ve terleme sorunu olan kişilerde de bu yöntem tedavi amaçlı kullanılabilir.

Lazer Lipoliz İçin Uygun Aday Mısınız?

Lazer lipoliz cinsiyet gözetmeden 15-16 yaşlarından sonra herkese uygulanabilen bir yöntemdir. Ancak kişilerin bu yöntemin uygulanmasına engel teşkil edecek bir sağlık sorunu olmamalıdır. Bu kriterlerin dışında bölgesel yağ fazlalığının aşırı derecede olmaması gerekir.

Tek Seansla Yağlardan Kurtulabilirsiniz

Karın ve bel çevresinde, basenlerde, sırtta, kol ve bacak içlerinde, çene altı gıdı gibi bölgelerde biriken inatçı yağlardan lazer lipoliz yöntemiyle tek seansta kurtulmanız mümkündür. Bu yöntemde cilt altında kallojen üretimi arttırılır ve ciltteki gevşeklik giderilir. Uygulama sırasında ciltte 1-2 cm genişliğinde bir kesi açıldığından, normal yaşama dönüş süresi kısalır. Ayrıca dikiş uygulamasına gerek kalmaz.

Lazer Lipoliz Sonrasında Yaşam Tarzınıza Dikkat Etmelisiniz

Lazer lipoliz uygulamasıyla bölgesel yağlardan kurtulanlar yaşam tarzına dikkat ederse vücut formunu koruyabilir. Bu uygulama sırasında yok edilen yağ hücreleri yeniden oluşmaz. Fakat uygulama sonrasında bölgede kalan yağ hücreleri dikkat edilmez ise hacim olarak büyüyebilir. Düzensiz beslenme, egzersiz yapılmaması gibi etkenler yeniden kilo almanıza neden olabilir. Bu yüzden bölgeye yeniden lazer lipoliz yapılması gerekebilir.

Lazer lipoliz hakkında daha geniş bilgilere https://bilgim.net sitemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Sitemizde ilginizi çekecek pek çok konuya ait içerikler bulunmaktadır. Kişisel bakım, otomobiller, spor ve egzersiz, finans, sağlık, estetik, aile hayatı, eğitim, hayvanlar gibi herkesin ilgi alanına girebilecek kategoriler vardır. Bilgiyi yerinde öğrenmek isteyenlerin ilgisini çekeceğini umuyoruz.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?