Looper

Looper

Başrollerinde Joseph Gordon-Levitt ve Bruce Willis‘in oynadığı Looper filmi çoğunlukla bilim kurgu ve aksiyon üzerine kurulu, 2012 yapımı, yönetmenliğini ise Rian Johnson‘ın yaptığı bir film. Filmin detaylarına geçmeden ufak bir spoiler vereyim. Filmde Joseph Gordon-Levitt’i Bruce Willis’in gençliği olarak göstermeye çalışmışlar fakat Bruce Willis dışında herkese benzemiş.

2077 yılını konu alan filmde zamanda yolculuk mümkündür. Fakat bu zamanda yolculuğu her önüne gelen kullanamamaktadır ne yazık ki. Sadece mafyalar zamanda yolculuğu kullanmakta, öldürmek istedikleri insanları ise geçmişe gönderip tetikçiler tarafından öldürtmektedir. Gelecekten gelen bu kurbanları öldüren tetikçilerin en iyilerinden biri de Joe‘dur. Fakat Joe’nun yeni kurbanı 30 yıl sonradan gelen kendisidir. Bir aksilik olur ve hedefini öldüremez. Döngüyü kapatmak için bir an önce 30 yıl sonradan gelen kendisini öldürmek zorundadır.

İlk başta Predestination tarzı beyin yakan cinsten bir film olarak düşünebilirsiniz fakat öyle değil. Öyle olmaması da aslında iyi olmuş diyebilirim. İnsanı zorlamadan kolayca filmin anlaşılmasını sağlıyor.

Film gerek senaryo bakımından gerek oyunculuk bakımından oldukça güzel. Zaten bu iki oyuncunun başrolde olması filmi fazlasıyla ilgi çekici kılıyor. Hoş Focus filmi için de Will Smith varsa güzeldir demiştim ama maalesef beklediğim gibi bir film çıkmadı. Onu da farklı bir yazıda dile getiririm inşallah.

Filmi televizyonda izlediğim için birçok sahne sansürlenmişti. Fragman ve görsel araştırması yaparken farkında vardım bunun da. Filmde müstehcen sahneler mevcut sanırım. O yüzden ailecek izlenebilecek bir film olmayabilir.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

5 Yorum
 1. Lacivert
  19 Haziran 2015 - 03:51
  Cevapla
  • Usluer
   19 Haziran 2015 - 10:43
   Cevapla
  • Tarık Güneş
   29 Temmuz 2015 - 00:48
   Cevapla
   • Usluer
    29 Temmuz 2015 - 09:49
    Cevapla
 2. Murat
  30 Temmuz 2015 - 11:23
  Cevapla