motorsiklet

Macera ve Motor Oyunları

Türk Dil Kurumu sözlüğüne göre oyun; yetenek ve zekâ geliştirici, belli kuralları olan, iyi vakit geçirmeye yarayan bir eğlence türü olarak tanımlanmaktadır. Tanımda hiçbir şekilde sadece çocukların vakit geçirmek için kullandığı bir eğlence türü olarak geçmemektedir. Yaygın bir yanılgı olan bu durum, günümüzde değişmeye başlamıştır. Eğlenmenin belirli bir yaşı olmadığı gerçeği giderek, herkes tarafından anlaşılmakta ve buna uygun hareket edilmektedir. Eskiden çocukça gelen tüm eğlenceler, günümüzde yetişkinler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bunda teknolojinin hızla ilerlemesinin ve hayatımızın her anında etkisini giderek artırmasının payı oldukça büyüktür.

Birçok tür arasından en çok ilgi çekenlerin başında macera oyunları gelmektedir. Yaşamlarımızın büyük kısmı belli bir standarta bağlı bir şekilde ilerlediğinden dolayı, farklı heyecanlar yaşayabileceğiniz şeyleri tercih etmeniz gayet anlaşılabilir bir durumdur. Bir çocuk için macera demek, yaşayacağı ve anlatacağı heyecanlı bir olaydır. Birçok çocuk kendini bu tür heyecanlara fazlası ile kaptırmaktadır. Bu yüzden aileler sürekli takipte olmalı ve çocuğuyla ilgilenmelidir. Bunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamalı, beraber vakit geçirerek; örneğin motor oyunları oynayarak çocuğunuzla iletişiminizi kuvvetlendirebilirsiniz. Kazanacağınız yarışlarda beraber sevinebilir, onun heyecanına ortak olabilirsiniz. Kendinizi heyecan dolu bir yarışın içinde bulabilir, aslında ne kadar çok eğlendiğinizi anlayabilirsiniz.

Bir çocuk ve yetişkinin en büyük ortak noktası oyunlardır. Çocuğun büyüme evresinde en çok ilgisini bu tür şeyler çeker ve kendinizi ona daha yakın hale getirmek için siz de oyun sektörünü yakından takip etmelisiniz. Bunu yaparak çocuğunuzun sağlıklı gelişim göstermesine katkıda bulunurken, kendiniz de eğlencenin tadını çıkararak yaşadığınız sıkıntılardan uzaklaşabilirsiniz.

Kapak görseli William Daigneault

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?