Magnet Baskı Nedir ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Genellikle farklı bir şehre gidilmesiyle beraber toplanan, bir süs eşyası olarak da tanıdığımız ve buzdolaplarını süsleyen magnetler, günümüzde artık birbirinden farklı alanlarda ürün veya hizmet tanıtımları, firmaların sağladıkları servisler ya da çok daha özel günlere ait armağan edilebilir hediyeler olarak kullanılmaktadır. Bunlarla beraber günümüz şartları içerisinde de magnet baskı modellerine bakarak birçok ürünlerde seçimler yaparak, çok özel günlere uygun şekilde tercihler yapabilir ve kaliteli magnet baskılarından da faydalanabilirsiniz.

Son derece amaca uygun olarak tercih edilebilir dekor ürünler olan magnetler, buzdolapları ve benzeri metal eşyalar üzerine yapıştırarak harika bir dekoratif ürün olarak kullanıma açıktır. Bununla beraber mıknatıslı olan bu ürünler, ön tarafı istenilen tasarımlara sahip olması, boyut ve yapı bakımından da reklam amaçlı kullanımlara müsait olmasıyla beraber firmaların da tercihleri arasında bulunur.

Firmalar tarafından magnet kullanımlarıyla birlikte hem ürün ve hizmetleri hakkında bilgi vermek amacıyla hem de firma adına bir tanıtım yapmak için tercih ettikleri gibi günümüzde birçok açıdan magnet baskısı da önemli bir unsur olmaktadır.

Magnet Baskı Çeşitleri

Arkasında bulunan mıknatıs özelliği sayesinde birçok metal eşyaya yapıştırılabilir olan, üstünde de baskısı bulunmasıyla beraber şık bir dekoratif ürün kullanacağınız magnet baskılar, en çok evlerde ve çeşitli iş yerlerinde bulunur. Firmalar, evlere hizmet veriyor olması amacıyla, tamamen bilgilendirme ve ürün, servis hakkında detaylarını yazarak reklam yapma amaçlı magnet basımı ürünlerini kullanmaktalar. İlk akla gelenler tekel bayi, restoran, su bayileri ya da benzer birçok esnaf olmaktadır. Hem iletişim bilgilerinin yer aldığı hem de verdikleri hizmetler hakkında kısa bilgilere yer verilen bu magnet baskılarda gerçek bir reklamı yapabilmeyi bu sayede başarabilirsiniz.

Magnet baskı çeşitlerinde birbirinden farklı modeller de bulunur. Örneğin kare ya da yuvarlak baskıdan faydalanabilirsiniz. Bunun haricinde de dikdörtgen şekillere de yer verilebilir şekilde magnet yaptırabilirsiniz. Doğrudan bilgisayar üzerinde tasarlanan bir tasarımın magnet üzerine baskısı basit bir şekilde yapılabilir. Burada önemli olan şey, tasarım kalitesi ve elbette tasarım ölçüleridir. Bu sayede istediğiniz gibi kesim yapılır, istenen nitelikte baskı kalitesi tercih edilerek uzun vadede kullanıma uygun hazırlatılabilir.

Magnet Baskıları Fiyatları

Buzdolaplarını süsleyen ve artık günümüzde geleneksel bir hal almış olan basım işlemleriyle ilgili olarak bir kağıdın üstüne şeffaf kaplama yapılarak magnet baskı ürünleri çıkartıldığı gibi arka bölümde bulunan mıknatısla beraber üretilir. Magnet baskısı bu şekilde üretilirken teknik anlamda da bazı detaylar önemlidir. Bunlardan biri de kullanım alanlarıdır.

Kullanım alanlarına göre hem ebatları hem de mıknatıs değerleri önemli olan magnetlerde, magnet mıknatısı için 0,45 ile 0,50 mikron seviyelerde terciler yapılmaktadır. Bununla beraber arabalarda kullanılacaksa eğer 1 mikron üstü mıknatıs olması, arabaların sarsıntısı için önemlidir.

Bu durumda kullanım alanı ile birlikte magnet tasarımlarının isteklerinize uygun şekilde fiyatlandırılması da mümkün olmaktadır. Magnet basım süreçlerinde oval kesim, dikdörtgen ya da kare kesimlere göre özel fiyat sağlanmaktadır. En uygun magnet baskı fiyatları olması adına tamamen beyaz eşyalar üzerinde kullanılabilir ve kare, oval, dikdörtgen gibi standart ölçülerde kesimlere uygun olarak magnet özel kesim şekilde tercih etmeniz gerekmektedir.

Böylelikle magnetler özel yaptırılabilir olacağı gibi standartlar çerçevesinde en iyi fiyatlarla sizlere sunulabilir ürünler olacaktır. Bu konuda her evde kullanılabilir ürünler olduğu gibi aylar, yıllar boyunca evlerinizde de bir dekoratif ürünmüş gibi saklayabilir olacaksınız. Bu da firmalar tarafından reklamların birçok evde uzun vadede sağlanabilir olduğunu da gösterecektir.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?