Super Mario

Mario ve Transformice Oyunları

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda sizlere bize en güzel oyunları sunan bir oyun sitesini tanıtacağım. Başlıkta da belirttiğim gibi iki oyunun üzerinde duracağım. Fakat sitede sadece iki oyun varmış gibi algılamayın. Bu oyun sitesinde istediğiniz oyunu bulabilirsiniz. Hatta oynadığınız bir oyunu tekrar oynamak isterseniz oyun arama kısmında oyunu arattırmanız yeterli. Ayrıca kız ve erkek oyunları olarak oyunları ayırabilirsiniz.

Asıl konumuza gelirsek Mario deyince aklıma ilk gelen şey çocukluğumda oynadığım atari oyunudur. Birçok çocuk zamanında bu oyunu oynamıştır.
Zaten atarisi olup da Mario oyunları olmayan çocuk yoktur sanırım. Tombul, ufak boylu, şapkalı… Kafamızı yukardaki duvarlara vurarak altın kazanmaya çalışırdık. Bazen de mantar ve yıldız çıkardı. Sanırım ilk mantarı aldığımızda boyumuz uzuyordu, ikinci mantarı aldığımızda da ateş edebiliyorduk. Ne geldiyse başıma hep o kaplumbağalar yüzünden gelmişti zaten. İlk bölümlerdeki kaplumbağaların o kadar kolay olduğuna bakmayın. İleriki bölümlerde cins cins kaplumbağalarla karşılaşıyorduk.

İkinci bahsedeceğim oyun ise Transformice oyunları. İlk kez karşılaştığım bu oyun ise farelerle ilgili bir oyun. Şu ana kadar hiç oynamadım bu oyunu fakat araştırmalarıma dayanarak bu oyunda peynir toplayıp sıralamaya girmeye çalışıyorsunuz sanırım. Bazı sitelerde ise bu oyunun püf noktaları ve oyunun nasıl oynanacağı hakkında makaleler yazılmış.

Eğer sizde bu oyunları oynamak istiyorsanız hemen oyunlardaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kapak görseli Boukaih

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?