Marmaris Dalyan Turu

Marmaris Dalyan Turu

Muğla’nın sakin ve huzur kasabalarından biridir. Dalyan, medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve doğal yapısını koruyarak günümüze ulaşmış özel kasabalardan biridir. 7 kilometrelik bir çizgiye sahip İztuzu Plajı ile Avrupa’nın en iyi plajlarından biri seçilmiştir.

Marmaris Dalyan Turu tam gün konseptiyle sunuluyor. Donanımlı tekneler, Marmaris Liman Başkanlığı tarafından denetlenmiş ve izni verilmiş olarak yolcularını ağırlıyor. Hem gölgelik alan hem güneşlik alan bulunan tekneler, iki veya üç katlıformatlarıile yolculuğa başlıyor. Tekne içerisinde; duş, tuvalet, 2 adet bar ve teras katı ile güneşlenme keyfi sunuluyor.

Tur programın temel ziyaret noktalarından birisi; İztuzu Plajı ve çamur banyolarıdır. Şifalı çamuru ile bilinen Dalyan Milli Parkı, bölgenin en özel alanıdır.

Marmaris Dalyan Turu

Marmaris Dalyan Turu Programı

Sabah 8.30 da yolcuların alınmaya başlanması, toplanmaları ve saat 10:00’da hareket ediliyor. Uzun bir yolculuk ile iki buçuk saat süren tekme gezisinin ardından, ilk yüzme molası veriliyor.

İlk Mola; Kızıl Kum

45 dakikalık yüzme molası ile berrak mavinin ve kıyılarda konumlanan özel yeşillerin seyrini, doyasıya yaşayabilirsiniz. Yüzmeyi bilmeyen konuklar için teknelerde bulunan can yelekleri, simitler ve yüzme ekipmanları ile muazzam güzellikteki suyun tadını çıkarabilirsiniz. Ardından hareketle Dalyan’a varış ve yemek molası sağlanıyor.

Bu tur programında; öğle yemeği, açık büfeşeklinde servis ediliyor. Her şey dahil konseptiyle sunulan Dalyan tekne turunda, sınırsız içecek ve açık büfe sunum ile yolcuların konforu sağlanıyor.

Sonraki Durak; İztuzu Plajı

Koruma altında olan özel plaj, Carettaların üreme alanıdır. Dünya’nın her yerinden turist ağırlayan İztuzu Plajı, aynı zamanda 7 kilometrelik plajçizgisi ile Avrupa’nın en iyi 10 plajındanbiri seçilmiştir. Doğal bir plaj olarak oluşan İztuzu Plajı’na mevsiminde giderseniz, Carettaları görme fırsatını yakalarsınız.

Piyade Tekneleri;

Plaj veyüzme keyfi ardından kanal tekneleriyle, doğanın manzaraların izlemeye devam ediyorsunuz. Suların içinden yükselen sazlıklarla küçük teknelerlegezintinin keyfini yaşarsınız. Piyade tekneleri için ayrı bir ücret ödemenize gerek yoktur. Fakat tekne içerisinde ayrı bir yiyecek- içecek servisi yapılmaz.

Kral Mezarları;

Piyade tekneler ile ulaşım sağladığınız noktada, M.Ö 400’lü yıllara dayanan tarihi yapıları deniz manzarasından görmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Kaunos Antik Kaya Mezarları dünyaca ünlü ve oluşumunu bozmamış doğal tablo görüntüsündedir.

Ücretsiz olarak sunulan rehberlik servisi ile bölgenin ve mezarların tarihi hikayesi anlatılıyor, fotoğraf çekilme molası veriliyor. 15 dakikalık molanın ardından şifalı çamur banyosu için hareket ediliyor. Şifalı yapısıyla Dalyan Termal çamur banyoları, Dünya’nın her noktasından turist ağırlıyor. Yüksek kükürt içeriği ile sağlığa muazzam katkılar sağlayanbanyo, cilt yenileme- hücre yenileme etkileri yanı sıra, eğlence için de sıkça ziyaretedilen bölgelerden biridir. Alanda konukların duş almaları ve üstlerini değiştirmeleri için kabinler bulunuyor.

Tüm etkinliklerden sonra yine piyade tekneleri ile Dalyan teknesine dönülüyor ve ardından 19.30 da Marmaris’e dönüş sağlanmış oluyor.

Dalyan Tekne Turu Detayları

  • Her şey dahil konsepti dahilinde, açık büfe yemek ve sınırsız içecek ikramında bulunuluyor.
  • Yüzme bilmeyenler için can yeleği ve can simidi bulunuyor.
  • Tekneler 2- 3 katlı ve yasal izinleri ileyolculuk hizmeti veriyor. Teknelerde gölgelik alan, güneşlenme alanları, şezlong ve güneş yatakları bulunuyor. İç alanda konuk yeterli kapasiteleri ile ferah alanlar sunuluyor.
  • Sigortalar ve giriş ücretleri fiyata dahildir.
  • Gizli ödeme, ekstra masraf bulunmaz.
  • Otel transferleri tamamenücretsiz olarak sunulur. Transfer noktaları ise önceden belirlenmiş ortak buluşma noktalarıdır.

Güncel bir web sitesi olan Marmaris Gezi Reheberi ile daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?