Minecraft

Minecraft Oynamak İçin Oyunu-Oyna.Com’a Gelin

Çocukları eğlendirebilmek hiçte kolay değil şu zamanda. Bunun nedeni çoğunun oyunlardan beklentilerini yüksek tutmasından kaynaklanıyor. Elbette 7′ den 70′ e herkesin sevebileceği oyunlarda mevcut. Bu tarz popülerliği yakalayanlar da nedense genel olarak grafik kalitesi düşük oyunlar oluyor.

Bu konuyu biraz daha ayrıntılı anlatacak olursak hemen bir örnekle başlayabiliriz. Mesela Minecraft son yılların vazgeçilmez oyunlarından biri haline geldi. Peki bu başarısını neye borçlu dersiniz? Elbette üstün grafik ve görüntü kalitesine değil. Çünkü Minecraft her ne kadar 2D ve 3D görüntü özellikleri taşısa da asıl başarısını kullanıcıya sunduğu oyun olanaklarından alıyor. Minecraft oynayan biri oyun içerisinde dilediği gibi binalar kurabilir, farklı tarzdaki modları kullanarak savaşlar yapabilir, bazı araçları kullanarak uçabilir… Kısacası GTA oyunlarındaki gibi özgür bir hayata sahip olabilirsiniz.

Birçok modunu da kullanarak yine farklı farklı alanlarda oyunlara dönüştürme şansınız bulunmakta. Peki en iyi Minecraft oyunlarını nereden bulacaksınız biraz da o konuya değinelim. İnternet dünyasında birçok oyun sitesinde farklı farklı Minecraft oyunları mevcut. Ancak hepsi aynı güzellikte değil ve kullanıcılar istediği türdeki Minecraft ‘ı bulmakta zorluk çekiyor. Şu ana kadar en sevilen Minecraft oyunu klasik olanıdır ve genel olarak kullanıcılara tüm istediklerini yapma şansı tanır. Zaten Google amcamıza Minecraft oyna şeklinde bir arama yaptırırsanız karşınıza oyunu-oyna.com ‘un çıktığını görürsünüz.

Bu klasik Minecraft modunda enderma, creeper, örümcek, kardan adam, iskelet, zombi gibi yaratıklarla karşılaşabilirsiniz. Enderman adlı yaratık güçlü bir ışınlanma özelliğine sahiptir. Herhangi biri tarafından lava ve su kullanılarak zarara uğratılırsa canı azalabilir, kaçmak için yine ışınlanma özelliğini kullanır. Diğer yaratıklar da olabildiğince tehlikeli ve savunma mekanizmaları gelişmiş canlılardır. En meşhur modlarına değinecek olursak Timber güzel bir örnek olacak. Timber modunda bir ağacı kökünden kesmenizle birlikte elde edeceğiniz odunların sayısı oldukça fazla olacak. Backcraft modunda ise elinizde bulunan birtakım eşyaları daha kullanışlı malzemelere dönüştürebilirsiniz.

Minecraft ‘ta bulunan yemeklerden en meşhurları pasta, kurabiye ve çürük ettir. Pastayı blok şeklinde koyup sağ tıklayarak yiyebilirsiniz. Kurabiye ise karakterimize çok faydalıdır. Yendiği takdirde 2 adet açlık barını tamamen doldurur. Kurabiyeye sahip olmak için 2 adet buğdayın arasına 1 adet kakao özü koymalısınız.

Minecraft ‘ı bu kadar anlatmak yeterli sanırım. Özünü olabildiğince anlatmaya çalıştık ve en önemlisi de sizi eğlendirebilecek bir modunu önerdik. Minecraft haricindeki kaliteli oyunlara da kolayca ulaşmak isterseniz yine arama motorlarına oyunu oyna yazmanız yeterli olacak. Bu şekilde dilediğiniz türdeki oyunları kolayca oynayabilirsiniz.

Unutmadan söyleyelim, Minecraft sadece bilgisayarda değil Android ve Xbox 360 ortamlarında da oynanabilmektedir. Anroid Market ‘ten iOS versiyonunu da elde edebilir ve tabletinizde rahatlıkla oynayabilirsiniz. Xbox 360 versiyonu henüz geçen sene çıkmıştır ancak yeni olması beraberinde avantajları da getirmiştir. Bilgisayar ve Android ortamlarda mevcut olmayan bazı özellikler Xbox 360 Edition modunda bulunmaktadır. Kısacası Minecraft severler ister bilgisayarlarından ister Android ‘den isterlerse de Xbox 360 cihazlarından rahatlıkla diledikleri Minecraft modlarına ulaşabilirler.

Kapak görseli DasMonster

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?