Monster Gaming Notebook Modelleriyle Oyunları Eksiksiz Deneyimleyin

Oyun grafiklerindeki poligon sayılarının artışı, gelişmiş gölge oluşturma mekanizmalarının inanılmaz sahneler yaratılabilmesini sağlaması ve detay seviyesi artan kaplamalar, birkaç nesil önceki işlemci ve ekran kartlarının soğuk terler dökmesine neden oluyor. Her bir oyun için “Nasıl daha yüksek performans alınır?” rehberleriyle uğraşmak istemiyor ve oyunun kendisine odaklanmayı amaçlıyorsanız, Monster’ın geliştirdiği gaming notebook modellerinden dilediğinizi edinebilirsiniz. Konunun birkaç saniye içinde oyun bilgisayarı edinme yönlendirmesine dönüştüğünü siz de fark etmiş olabilirsiniz, o yüzden başta anlatılanların gerçek hayattaki yansımalarına ve Monster bilgisayarların bu senaryolarla nasıl baş ettiğine bakalım.

Modern Oyunlar Bilgisayarları Oldukça Zorluyor

Yeni çıkan oyunları yakından takip edenler, bu oyunlardaki radikal grafik değişimlerini rahatlıkla gözlemleyebiliyor. Yakın zamanda çıkan Shadow of the Tomb Raider da reboot olarak hayatına devam eden serinin son oyunu olurken sunduğu görsellerle ve yenilenen oyun dinamikleriyle oyuncuları memnun etmeyi amaçlıyor. Ancak gerçekleştirilen analizler, düşük ve orta düzeyde konfigürasyonlu bilgisayar kullanıcılarını biraz üzüyor. Öncelikle oyun ciddi manada işlemci kullanıyor ve işlemci çekirdek sayısının yanı sıra işlemcinin Hyper-Threading özelliğinin olup olmaması da ekran kartından bağımsız şekilde, oyunun performansında belirleyici oluyor. Hyper-Threading destekli dört çekirdekli bir işlemci, ideal sonuçlara ulaşılmasını sağlarken altı çekirdek ve yukarısı, performansa katkıda bulunuyor. Ekran kartının ise ortanın üzerinde güce sahip olması gerekiyor. Aksi halde saniyedeki kare oranları, epeyce düşüyor ve 30 kare/saniyelerin altına doğru inilebiliyor ki bu durum, akıcı oyun deneyimini engelliyor. Yapımdaki “Screen Space Contact Shadows” biçiminde adlandırılan yeni nesil gölgeleme tekniği başta olmak üzere pek çok ayrıntı, sistemin geneline ciddi oranda yük bindiriyor. Tabii tüm bu durumlar Monster gaming notebook sahipleri için geçerli olmuyor.

Abra ve Tulpar Serisi Güncel Oyunlar İçin Biçilmiş Kaftan

Her biri Hyper-Threading destekli olan Intel Core i5-8300H ve Intel Core i7-8750H işlemcileriyle güçlendirilen Abra serisi Monster gaming notebook modelleri, Full HD çözünürlükte akıcı bir oyun deneyimi için en iyi seçenekler arasında bulunuyor. NVIDIA GeForce GTX 1050 ve GTX 1050 Ti ekran kartları, 16 GB’a kadar RAM, SSD ve mekanik disk desteği, farklı boyutlarda Full HD IPS ekran, RGB klavye, Abra serisinin devleşmesini sağlıyor.

Monster Gaming Notebook

Yine Intel Core i7-8750H ve Intel’in çıkardığı en güçlü işlemcilerden biri olan Core i7-8700K ile zenginleştirilen Tulpar serisi ise mutlak performans hedefiyle yola çıkanların yüzünü güldürüyor. NVIDIA GeForce GTX 1060, GTX 1070 ve GTX 1080 ekran kartlarıyla oyuncuların 4K çözünürlüğe doğru yolculuğa çıkmalarını mümkün kılan Tulpar serisi Monster oyun laptop modelleri, 64 GB’a kadar RAM, terabayt düzeyinde SSD ve mekanik disk, 4K çözünürlüğe kadar mat IPS ekran gibi olanaklarla öne çıkıyor. Hem Abra hem de Tulpar serisinin; bağlantı noktaları, kablosuz bağlanabilirlik özellikleri, yeni nesil Intel yonga setinden aldığı kabiliyetleri, gelişmiş ses özellikleri, gerek oyun gerekse multimedya süreçlerinin muazzam olmasını mümkün kılıyor.

Her iki seriden ayrı olarak oyuncuların hayallerini süsleyen, SLI modda çalışan GeForce GTX 1080 ekran kartı gibi bileşenleri sayesinde performans konusunda karşısına kolay kolay rakip çıkarılamayan Semruk serisi de Monster’ın gaming laptop modelleri içerisinde yer alıyor.

Monster’ın Yenilenen Web Sitesiyle Modelleri Yakından Tanıyın

Teknoloji ve oyun meraklılarına sunduğu gaming notebook seçenekleriyle birlikte, iş dünyasına da Huma ve Markut serisi bilgisayarlarıyla seslenen Monster, yenilenen web sitesiyle kullanıcıların, bilgisayar modellerini ve geliştirdiği aksesuarlarını yakından tanımalarına yardımcı oluyor. Adını Türk mitolojisindeki canlılardan alan Monster laptop ve gaming notebook serilerine dair bilgileri de öğrenmek amacıyla ziyaret edebileceğiniz sitede Monster’ın inceleme videoları da bulunuyor. İlgili videolarda bilgisayar modellerinin görünümlerinden teknik özelliklerine, gaming notebook modellerinin oyun performanslarından yazılım becerilerine kadar pek çok detay, zihinlerde tek bir soru işareti kalmayacak şekilde ele alınıyor.

Shadow of the Tomb Raider gibi yeni nesil oyunların temsilciliğini yapan yapımları merak ediyor ve ilgili oyunları, yüksek fps değerleriyle takip etmeyi istiyorsanız, kendinize uygun Monster gaming notebook modelini seçebilir, oyunların sunduğu benzersiz dünyalara tanıklık edebilirsiniz.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?