Ev Taşıma

Nakliye Hizmeti Alırken Sıklıkla Yaşanan Problemler

Evden eve taşınma ve nakliye süreci genellikle sıkıcı ve sinir bozucudur, çünkü çok sayıda eşyanın paketlenmesi ve nakliye için organize edilmesinin yanı sıra günlük sorumlulukların da aksamaması gerekir. Bu nedenle nakliye hizmeti alırken karşımıza çıkabilecek sorunları en aza indirmek önemlidir. Bu süreçte karşımıza çıkabilecek sorunlar ve çözümleri hakkında birkaç püf noktamızı aşağıda okuyabilirsiniz.

Yeni Evin Hazır Olmaması

Bu, taşınma sürecinin tam ortasında olan bir kişinin başına gelebilecek en kötü şeylerden biri olabilir. Burada önlem her zaman tedaviden daha iyidir. Taşınma tarihi yaklaşırken evin en son halinin taşınmaya uygun olduğundan ve varsa tadilatların sona erdiğinden emin olun. Eğer eski evinizde kalmak mümkün değilse, bir otelde kalabilir ve eşyalarınızı bir depoya emanet edebilirsiniz. Harcamalarınızın faturalarını saklamak, bunun bedelinin sorumlular tarafından ödenmesini kolaylaştırır.

Planlamamak

Taşınma için kesinlikle ön plan yapmalı ve gerekli olan çeşitli işlerle taşınma tarihlerinin bir zaman çizelgesini veya takvimini çıkarmalısınız. Acil durumda konaklama planı ile yedek bütçe hazırlığı da çok faydalı olabilir.

Dolandırılmak

En yaygın nakliye dolandırıcılığı yöntemleri arasında taşınmadan önce depozito talep etmek, taşınmadan önce haneyi denetlememek, hasarlı ekipman için sorumluluk kabul etmemek veya sadece paketleme malzemesi ile hizmetler için fahiş ücretler talep etmektir. Bu nedenle iyi bir üne sahip olan bir nakliyeci bulmalısınız.

Kazalar ve Yaralanmalar

Güvenlik, her hareketli operasyonda bir numaralı önceliktir, ancak bazen kazalar meydana gelir. Bunlar genelde çarpma gibi fiziksel kazalardır. Çalışma alanının güvenli olduğundan emin olmak, bir ilkyardım çantası bulundurmak ve çalışan kişilerin iş güvenliğine uygun hareket ettiğinden

Eksik Eşyalar

Taşınmada bir diğer endişe kaynağı eşyaları kaybetme olasılığıdır. Bu, özellikle bazı nakliyecilerin yoğun programları veya paketleme sırasında kutuların organize edilmemesi nedeniyle kolaydır. Bunun için çözüm yine güvenilir bir nakliye şirketi kullanmak, kutuları işaretlemek ve taşınma sırasında mümkünse hepsini izlemektir.

Eşya Hasarı

Yeni taşınan bir evde sık görülen manzaralardan birisi hasarlı eşyalardır. Bazı nakliyeciler özensiz davranabilirler, bazen yolda beklenmedik bir araç hareketi eşyada hasara neden olabilir. Bu sebeple eşyalarınızı hasardan korumak için, eşyalarınızı kutulara koymadan önce koruyucu balonlu naylona ya da benzeri kağıt desteğine sarın. Maddi hasara karşı nakliyat EMTİA sigortası her zaman etkili bir yatırımdır. Taşınırken hangi firmayı seçmeniz gerektiğini bilmiyorsanız, maddi hasar riskine karşı evden eve nakliyatta maddi hasar garantisi sağlayan Rahat Taşın garantisi ile işinizi güvenli bir şekilde görebilirsiniz.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?