Ne Kadar Sıkıcı Olmaya Başladı!

Vay bee… 14 gün önce kendime dair bir yazı yazmışım en son. O da Antalya’dan birkaç kare. Neler oluyor bana böyle, kendime anlam veremiyorum. Hayat bu kadar sıkıcı gelmemeli insana yahu. Hiç boşuna çık dışarı gez dolaş demeyin. Her gün yapıyorum onu. Koskoca Konya’da dolacaşk bir yer yok. İki arkadaş nereye gidebilirsiniz mesela hemen söyleyim. Kültür Park’ta oturup nargile içebilirsiniz, Meram’a çıkıp çay bahçesinde muhabbet edebilirsiniz. Eğer ben mağazalarda boğulmak istiyorum derseniz Kule Site’ye gidip sap sap dolaşırsınız. Başka hiçbir şey yapamazsınız koskoca Konya’da.

Belki de sıkılmamın tek sebebi Konya’da olmamdır. Antalya’da iken hiç böyle değildim. Hem arkadaşlarla hoş vakit geçiriyorduk hem gezecek bir ton yer buluyorduk.

Sıktı bu şehir beni arkadaş. Öyle böyle değil hemde. Bir an önce defolup gitmek istiyorum. Şu üniversite sınavında güzel bir sonuç tutturursam eğer hemen gidecem. Haa şunu da biliyorum gittiğim zaman kesin özleyeceğim memleketimi. Eminim buna da. Ama derler ya yaşamadan bilinmez diye. En azından özleyip memleketimin kıymetini bilirim. Ama şu an için. Yok yok kesinlikle olmaz böyle.

Birde evde internet olmayınca yapacak bir şey de bulamıyorum. Ders çalışmam için iyi bir fırsat bu ama ne kadar zorlasam da kendimi bir türlü dikiş tutturamadım. Ama çalışacağım, azimliyim. :) Artık bilgisayar başında tek amacım Solitaire’da kendi rekorumu kırmak. Arada sırada da Spider Solitaire’da da rekor kırıyorum tabi. :) Şunu anladım Solitaire oynarken Ahmet Kaya dinlenmeliymiş. Ne alaka demeyin deneyin. Özellikle Bahtiyar, Ayrışığın Hediyesi, Dardayım ve Nereden Bileceksiniz. Baştan uyarayım 2 sigara içiyorsanız 4 sigara içersiniz. :)

Sınav bir an önce geçip gitsede eve interneti tekrar bağlatsam. En azından bloga sıklıkla yazarak can sıkıntısını bir nebze olsun hafifletiyorum.

İşte böyle ya. Bu kadar yani. Sağlıcakla kalın…

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

9 Yorum
 1. İsmail Nehir
  30 Nisan 2012 - 16:46
  Cevapla
 2. Çağrı Mustafa ALKAN
  30 Nisan 2012 - 22:48
  Cevapla
  • Usluer
   2 Mayıs 2012 - 09:51
   Cevapla
 3. Ugurcan
  1 Mayıs 2012 - 02:46
  Cevapla
 4. fatoş ayan
  2 Mayıs 2012 - 01:02
  Cevapla
  • Usluer
   2 Mayıs 2012 - 09:48
   Cevapla
 5. Zübeyr Hüsnü ŞAHİN
  2 Mayıs 2012 - 18:17
  Cevapla
  • Usluer
   3 Mayıs 2012 - 13:43
   Cevapla
   • salih
    4 Mayıs 2012 - 15:36
    Cevapla