Nerden Bileceksiniz?

Bir defter oldu iyice hayatım. Canım sıkıldıkça karalıyorum. Bazen birşeyler yazıyorum hayatıma, bazen rasgele şekiller çiziyorum. Tamamen kendi içimde olup biten şeyler yapıyorum yani. Kimselere belli etmiyorum.

Gerektiğinde üzülüyorum, gerektiğinde ağlıyorum, gerektiğinde sövüp sapanlıyorum hayata. Ama dışarıya her zaman en azından bir tebessümle bakıyorum. Benim üzüntüm başkalarını da üzmesin diye. Hakkım yok çünkü başkalarını üzmeye.

Hiç içime kapanık biri olmadım şu ana kadar. Dedim ya dünya başıma yıkılsa yine de ufacık bir tebessüm ediyorum. Ama artık içime kapanıp bir daha çıkmamak istiyorum ordan. Herkes birşeyler saçmalıyor. “Aaa ne kadar umursamaz.” gibi bi ton cümle sarfediliyor. Ben hayatı iplemesem neden yaşayayım ki?

En basitinden bir örnek vereyim. 4 ay sonra ygs sınavı var. Sınav için elimden geleni yapıyor muyum? Hayır yapmıyorum. Kendi koyduğum hedefler var önümde. Ben o hedeflere ulaşma çabası içindeyim. Ama yine de çalışıyorum sınava. Gerek hocal olsun gerek ailem şu lafı söylüyor. “Neden kendini düşünmüyorsun?” veya hocalar “Ailenizi düşünün o kadar para verip dersaneye yolluyorlar.” Tamam kardeşim düşünmesem ben niye hedef belirleyim ki önümde. Bu sözleri söyleyenler acaba ne kadar düşünmüştür zamanında? Herşeyi içimde yaşıyorum. Merak etmeyin siz. Şimdi diyeceksiniz madem hedeflerin var bu hedeflere de ygs ile ulaşmayacaksın neden ygsye giriyorsun. Hemen cevap vereyim. Okuldan gelecek olan puanla bilgisayar öğretmenliği okumayı düşünüyorum. Olmazsa eğer en azından 4 yıllık bi bölüm okuyayım da üniversite okumuş olayım.

Aşkta da böyle oldu hep. Zamanında çok sevdim. Ama işte ayrılık attı kancayı tam kalbime. Günlerce içimde ağladım. Hep içimde üzüldüm. Denen laf şu oldu. “Ne kadar mutlusun.” Nerden böyle bir sonuca varabildin ki? Sen akşamları hiç gördün mü beni? Ne halde olduğu mu gördün mü? Neyse ki atlattım o devirleri.

Demem o ki bırakın kardeşim benim hayatıma karışmayı. Herkesden önce ailem var zaten sizlere ne oluyor? Sadece kardeşim dediğim kişiler yorum yapsın hayatım hakkında. Oktan boktan kişiler hayatıma karışmasınlar…

Siz benim nasıl yandığımı nerden bileceksiniz?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

1 Yorum
  1. MeramliPasa
    25 Kasım 2010 - 23:37
    Cevapla