Nightcrawler

Nightcrawler

Başrolünde Jake Gyllenhaal’in yer aldığı, yönetmenliğini Dan Gilroy’un yaptığı, 2014 yapımı suç ve gerilim türünde bir film. Suç ve gerilimin yanında psikolojik film desek yanlış olmayacaktır. Yer yer aksiyon sahnelerine yer veriyor olsa da aksiyon bekleyerek izlenecek bir film olmadığını söylemeliyim. Senaryosu bakımından aksiyona da çok fazla ihtiyaç duyacak bir film değil açıkçası.

Yaşamını hırsızlıkla idame ettiren Louis Bloom arabasıyla yolda giderken bir kazaya denk gelir ve bu kazayı çeken kameramanları görür. Bu kameramanların kaza videosunu kanallara sattığını öğrenen Louis de bu işi yapmaya karar verir. Günün her saati her türlü suçu kovalamaya başlar. İşler bir süreden sonra değişir ve Louis amaca giden her yol mübahtır cümlesini kendine ilke edinir. Artık suçları sadece kameraya almaya başlamaz, kendisini suçun içinde bulur.

Filmde eleştirebileceğim bir yer çok fazla yok. Belki biraz daha uzun olabilirdi diye düşünüyorum sadece. Filmin tadını tam almışken bitti gibi oldu sanki.

Filmin güzel olmasının nedenlerinden biri şüphesiz ki Jake Gyllenhaal’in oyunculuğu, diğeri de aksiyonun abartılmayıp kirliliğe mahal verilmemesi. Jake Gyllenhaal’in oyunculuğu ise ayrı bir övgüyü hak ediyor. Mülayim bir tip gibi gözükmesine rağmen tam bir pislik olmasını yüzündeki tebessümden anlayabiliyorsunuz.

Filmi izlerken Louis hakkında hiç hoş şeyler düşünmeyebilirsiniz. Fakat bir insanın hedefi uğruna neler yapabileceğini görmek istiyorsanız bu filmi izlemenizi öneririm.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

2 Yorum
  1. Oğuz Veli Yavaş
    20 Haziran 2016 - 12:27
    Cevapla
  2. nehir
    11 Ekim 2016 - 14:10
    Cevapla