Odd Thomas

Odd Thomas

Başrollerinde Anton Yelchin ve Addison Timlin‘in oynadığı Odd Thomas filmi fantezi, gizem ve gerilim türünde 2013 yapımı bir film. Yönetmenliğini Stephen Sommers‘ın yaptığı bu filmde Spider Man filminde kötü adamı oynayan Willem Dafoe‘da oynamakta. Diğer filmlere göre farklı bir konu işlenmesi ve bunun yanında da içerisinde gizem olması filmi çekici kılıyor.

Filmimizin kahramanı olan Thomas ölen insanlar ile iletişime geçip onları öldürenleri yakalayıp adalete teslim etmektedir. Bunun yanında diğer insanların göremediği sıradışı varlıkları da görme beceresine sahip olan Thomas günün birinde bu sıradışı varlıkların bir adamın çevresinde oldukça fazla olduğunu görünce kız arkadaşı Stormy Llewellyn ile beraber gizemli macerası başlar. Bu arada bahsettiğim sıradışı varlıklar ise ölümün kokusundan beslenmektedir.

Filmin konusu bakımından farklı olması ve bu konuyu da film içerisinde güzel bir şekilde işlemeleri filmi izlenebilir hale getirmiş. Milyon dolarlar harcanarak çekilip çok da iyi olmayan filmlere istinaden bu filme iyi demezsek ayıp etmiş oluruz diye düşünüyorum. Yalnız konu olarak daha da iyi işlenebilseydi ortaya çok daha güzel bir çıkabilirdi. Çünkü konusu buna müsait bir film. Son olarak filmin hiç beklenilmeyen bir şekilde bittiğini de söyleyeyim.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

2 Yorum
 1. Oğuzhan isa temiz
  21 Mart 2015 - 20:39
  Cevapla
  • Usluer
   21 Mart 2015 - 20:51
   Cevapla