Tesettür Giyim

Ofiste Tesettür Şıklığı

Gelişen dünya, çalışan insanların giyim tarzlarından çok kabiliyetlerine önem vermektedir. Çok ünlü firmalarda tesettürlü bayanların çalıştığını görmekteyiz. Çalışma hayatı çok şeyi değiştirdiği gibi giyim tarzımızı da etkiliyor. Kişisel bakım ve kıyafet düzeninin olumlu etki bırakmadığını kimse söyleyemez. Alvina çeşit çeşit tesettür abiye kıyafetlerin yanında ofis içi şık olmanız için de kıyafet üretmektedir. İş yerinde ofis şıklığını yakalamanın hem de tesettürün ayrıntılarını kaçırmamanız önemlidir.

Birbirine uyumlu iki renk denilince aklımıza siyah ve beyaz gelir. Yıllardır kombinlerin vazgeçilmez rengi olan siyah ve beyazı ofiste de korkmadan kullanabilirsiniz. Siyah ve beyazın yanına en çok yakışan, renkleri ortaya çıkaran diğer renk ise bordodur. Beyaz tunik üzerine aldığınız siyah ceketinizi bordo şalınızla tamamlayabilirsiniz. Kolunuza takacağınız gold bir saat de ofis içi şıklığınızı ortaya çıkaracaktır.

Siyah renk bir etek her tesettür giyim kombinlerinde kurtarıcıdır. Ofiste de siyahın zerafetini mavinin canlı rengi ile kullanabilirsiniz. Etek kısmı pileli mavi tunik ile kombinleyeceğiniz siyah eteğinizle klasik görüntüden uzaklaşmış olacaksınız. Metal işlemeli bir ayakkabı ve gümüş kolye ile ofis içinde dikkatleri kendinize çekebilirsiniz.

Tesettür Giyim

Ofis içi şıklık konusunda etek ceket kombiniden sıkıldıysanız tulum modelleri tercih edebilirsiniz. Klasik tesettür tulumları kullanarak hem ofis ciddiyetinden uzaklaşmamış olursunuz hem de tesettür giyimde tarzınızı yansıtmış olursunuz.

Her ortam ve her yerde sportiflikten vazgeçmeyen bir bayansanız Alvina ile bu isteğinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Kalın kareli sarı renk tunik ile bir araya getireceğiniz gri pantolon, siyah eşarpla beraber hem ofis için uygun hem de görünüm olarak güzel olacaktır.

Ofis şıklığında renklerin uyumu kadar kumaş uyumu da önemlidir. Aynı şekilde kıyafetler bedeninize tam oturmalı büyük veya küçük olmamalıdır. Ofis kombini yaparken ilk göze çarpacak parça seçilmeli sonra o parça tamamlanmalıdır. Örneğin önce ceketinizi belirleyin daha sonra etek ve eşarp seçimi yapın.

Yaz aylarında ofis şıklığı elde etmek isterseniz tercih edilen tuniklerin kumaşları hafif ve ince olmalıdır. Eğer bir ofis çalışanıysanız dolabınızda en az üç farklı renk tunik olmalıdır. Çizgili veya tek renkle gömlekler ofiste şıklığınıza şıklık katacaktır. Siyah, beyaz, pembe, kırmızı gibi renkler ofis ortamı için ideal seçimlerdendir.

Özellikle yoğun çalışma saatler geçirdiğiniz ofiste rahat olmak isterseniz pantolon tercih etmelisiniz. Dolabınızda her zaman sizi kurtarması için siyah pantolon bulundurarak hızlı bir şekilde hazırlanıp ofise geç kalmaktan kurtulabilirsiniz. Pantolon üzerine tunik tercih edebileceğiniz gibi canlı renkli bir ferace de kullanılabilir.

Şıklığından ödün vermemek adına rahatlığından vazgeçen bayanlardansanız etek tercih edebilirsiniz. Bunun için eteğin kesim şekline ve desenine dikkat etmek gerekir. Çok dar olan etekler uzun sürede sizi rahatsız edecektir. Çok geniş olması durumunda da olduğunuzdan kilolu görünebilirsiniz. Bedeninize uygun giyinmeniz ofiste rahat olmanız için gereklidir.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?