Öyle Bir Geçer Zaman Ki…

Zaman…

Elimizden akıp giden ve geri getiremeyeceğimiz en değerli şey o. Zaman öyle çabuk geçer ki anlayamazsınız bile neler götürdüğünü neler getirdiğini.

Çok şey alır bizden farkında olmadan yitiririz… Belki sevdiklerimizi alır belki de değerlilerimizi. Öyle gaddar ki seneler geçer gider ansızın. Ne yaşadığını bilemezsin. Güler mi insan peki? Ya da ağlar mı? Zaman acımasızdır. Sinsidir.

İnsan bi süre sonra dönüp geriye baktığında büyüdüğünü anlıyor. Zamanla beraber büyüyorsun, değişiyorsun… Hem bedenen hem de ruhen olgunlaşıyor insanoğlu. Tabi olgunlaşmayan hep geride kalanlarda var. Değişmeyen düzenler, geride kalmış zihniyetler. Ama onlara yapacak birşeyimiz yok. Belki de var ama ben bilmiyorumdur. Ben fatalist bir yapıya sahip olduğum için kabulleniyorum böyle herşeyi. Belkide bundandır bu geri kalmış düzenlere karşı sessiz kalışım…

Bundan 8 yıl önce 5 kişilik bi ailem vardı. Oysa şimdi 11 kişi olduk :) Daha ben orta okulda iken ailemize yeni kişiler katılmaya başlamıştı. Şimdi ailemin küçük üyelerinden yiğenim okula başladı ve bana okulunu anlatır oldu. :)

“O kadar büyüdün mü sen?” diyorum kendi kendime. Tüm o geçmez sandığın güçlükleri yendin mi yani o zaman kocaman bi aferin sana diyorum kendime. Bir çocuğun en büyük korkusu elinden sevdiği oyuncağının alınmasıdır ya, yada en buyük  acısı dizlerinin kanamasıdır ya hani, keşke bizimde en büyük korkumuz dizlerimizden akacak kanlar olsa yada elimizden alınan mutluluğumuz değilde barbi bebeklerimiz olsa ama artık mazi onlar…

Artık ne biz çocuk olabiliriz nede mazi bize geri dönebilir. İşte zaman böyle gaddardır. En güzel anında dursun istersin ama o seni dinlemez bile…

Mesela benim şu sitede şu durumda olmam bile zamanın bi getirisidir. Kendi halinde sıradan bi takipçi iken şimdi yazarı oldum bu sitenin. Üstelik Smile yokken yani şuan tüm hakimiyet bende. :) Bunlar benim asla düşünemeyeceğim şeylerdi ama olsu işte. :)

Ve bugün bizim Smile ile arkadaşlığımızın üçüncü ayı. :) Mr. Smile iyiki arkadaş olmuşuz seninle siteni ve arkadaşlığını benimle paylaştığın için teşekkür ederim sana :) :) Bu kadar gülmemi sağladığın için, gülmeyi unutmak üzere olduğum bi anda çıkageldiğin için çok teşekkür ederim. :)

Sana kara yazıldı sanma insanın da kaderi böyle, öyle bir geçer zaman ki…

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?