Oynamaktan Hoşladığım Oyunlar (mim)

Kimin başlattığını bilmediğim fakat Tahsin‘in bana “abi sen mimleyim mi?” sorusuna “mimle” diyerek cevap verdikten sonra mimlendiğimi öğrendiğim bir mimden merhaba. Yahu Tahsin mimleyeceksin madem neden soruyorsun? :) Hoş blogcular bazen mimlere cevap vermeyebiliyor. Haklı buluyorum onları. Gerçekten sırf mimi yayabilmek için saçma sapan konular hakkında yazılar yazılabiliyor.

Neyse, fazla lafı uzatmadan bu mimden bahsedeyim az. Bu mimimizin konusu oynamaktan hoşlandığım oyunlar. Ama şöyle bir sorun var ki ben sadece 1 oyun oynuyorum. O yüzden daha önce, yıllar yıllar önce oynadığım oyunlardan bahsedeyim.

 • Neredeyse hergün League of Legends oynuyorum. Oynadığım tek oyun bu. Hangi oyun kategorisine giriyor bilmiyorum ama gerçekten uzun süreden sonra bu kadar vakit geçirdiğim nadir oyunlardan biri.
 • Konya’da iken ara sıra arkadaşlarla internet kafeye gideriz. Call of Duty serisinden herhangibirini açıp saatlerce oynarız.
 • Küçükken ilk oynadığım oyun, Gta Vice City. Daha ilkokul zamanlarında ilk internet kafe deneyimim olan Şule İnternet Kafe’de oynamıştım ilk kez.
 • Tabi ki çoğu çocuk gibi Gta’yı saatlerce oynardım taki Counter Strike’ı keşfedene dek. Hayatımın ilk savaç oyunu. Hala silah kodları aklımda. :) B-5-1 oyunun en ağır silahı, B-4-6 awp, B-4-3 oynadığım en iyi silah. :)
 • Tabi NFS oyunlarını söylemeden geçemem. İlk NFS 2’yi oynamıştım. Hatta araba hilesi vardı, FZR2000. NFS serisinde de en son Most Wanted’ı oynadım. Sonraki çıkanları hiç oynamadım. Ama aralarında en çok Most Wanted’a hayran kalmıştım.
 • Son olarak da Knight Online’ı söyleyeyim bari. Yahu gb bile almıştım ben. 8. sınıfta internet kafede karakteri koxpa bırakmıştım. İçeri bir girdim ki ban yemişim. O günden beri oynamıyorum. :)

Daha bir sürü oyun oynamışımdır ama aralarında hoşuma giden oyunları yazdım sadece. Vay anasını yaa eski günler geldi aklıma birden.

Bir mimi daha burada bitirirken Çağrı Abi‘nin ve Yunus Emre‘nin bu mimden nasiplerini almalarını istiyorum. :)

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

7 Yorum
 1. Ahmet ÖZALP
  27 Ocak 2013 - 13:26
  Cevapla
  • Usluer
   27 Ocak 2013 - 14:13
   Cevapla
 2. Ahmet ÖZALP
  27 Ocak 2013 - 14:49
  Cevapla
 3. Tahsin SUNGUR
  28 Ocak 2013 - 00:24
  Cevapla
 4. yemre
  28 Ocak 2013 - 05:22
  Cevapla
  • Usluer
   28 Ocak 2013 - 09:53
   Cevapla
 5. Çağrı Mustafa Alkan
  4 Şubat 2013 - 03:22
  Cevapla