Pırlanta Küpe

Özel Tasarım Pırlanta Küpe Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pırlanta Küpe

Kullandığınız aksesuarlar kıyafetlerinizi tamamlamak için en ideal ürünler olduğu gibi her zaman tarzınızı yansıtmak için de en ideal seçeneklerdir. Bu anlamda en şık aksesuarlar arasında yer alan özel tasarım pırlanta küpe modelleri genel olarak kolye ya da yüzüklerle takım olarak kullanılabilmektedir.

Kendinize özgü modeller kullanmak istiyorsanız özel tasarımları tercih edebilirsiniz. Bu nedenle hazırlanmış olan modellerde tasarım farklılıkları ile bayanların zevklerine hitap eden modeller hazırlanabiliyor.

Ancak elbette söz konusu pırlanta olduğu için daha dikkatli ve tedbirli yaklaşmak gerekiyor. Pırlantanın sahtesi kolay kolay ayırt edilemediği için kolaylıkla fark edilmeyebiliyor. Bu nedenle seçtiğiniz ürünlerin gerçek olup olmadığını anlamak için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekecektir. Bu sebeple bazen bir uzmandan destek almak faydalı olabiliyor.

Mercan Ziya Göral tam olarak bu noktada ortaya çıkıyor.

Pırlanta seçimi yaparken pek çok teknik konuda bilginizin olması sizi gerçek ya da sahte pırlantayı ayırt etme konusunda rahatlatabilir. Pırlantanın ışığı yansıtan, berrak bir görüntüde olması gerekir.

Genel olarak pırlanta taklitlere göre ışığı bir prizma gibi yansıtabilme özelliğine sahiptir. Ancak sahte pırlantalarda bu özellik yok hatta mat renktedirler. Ancak tek başına görüntü ile bir pırlantanın sahte ya da gerçek olduğunu ayırt edemeyebilirsiniz.

Bu durum özel tasarım pırlanta küpe modelleri için de geçerlidir. Özellikle küçük taşlar içeren küpelerde pırlantayı ayırt etmek daha zor hale gelebilir. Bunun için kullanılabilecek en güvenli yol ise sertifikalı olarak alabileceğiniz bir ürün olabilir. Sertifikalı pırlanta satışı yapan mücevher mağazaları bu konuda titiz çalıştıkları için gerçek ürünleri daha rahat bulabileceğiniz bir yer olacaktır.

Farklı tasarımlarından yararlanabileceğiniz özel tasarım pırlanta küpe modellerini isterseniz kolyelerle takım olarak isterseniz de üçlü setler olarak da alabilirsiniz. Genellikle özel tasarımlar diğer takı modelleri ile çok uyumlu olmayacağı için daha çok set olarak tercih edilirler.

Bu durumda seçtiğiniz özel tasarım pırlanta küpe modelleri ile birlikte kolye bileklik şeklinde setleri de tercih edebilirsiniz. Ancak elbette seçtiğiniz tasarımda kullanım detaylarına dikkat etmenizde yarar var. Eğer günlük kullanım istiyorsanız daha az detaylandırılmış modeller işinize yarayacaktır.

Bunun yanı sıra genelde sadece özel zamanlar için ince işçilik kullanılmış modeller tercih edilmektedir. Çok fazla işlemenin ve işçiliğin yer aldığı modeller yıpranmaya müsait olduğu için günlük kullanım için uygun olmayabilir. Ancak özel günler için de ideal bir seçimdir. Günlük kullanım için daha az işçiliğin bulunduğu modelleri deneyebilirsiniz. Genelde kalp kolyeler ya da tek taş tasarımlar bu anlamda son derece kullanışlı olabilen modellerdir.

Detaylı bilgi almak için:
http://www.mercanziyagoral.com/iletisim/

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?