Bebek

Parti Sepeti ile Diş Buğdayı Kutlaması

Hayat bir koşturma içinde geçip gidiyor. Çoğu zaman hatırlamamız, fark etmemiz gereken pek çok şeyi göremeden yaşayıp gidiyoruz. Ama bazı gelenekler hala yaşıyor ve belki de bize unutmamamız gereken değerleri hatırlatıyor. Bebeklerin ilk dişleri çıktığında yapılan diş buğdayı kutlaması işte bu unutulmaya yüz tutmuş ama son zamanlarda yeniden popüler olmaya başlayan inanışlardan biri. Batı toplumlarında bile görülen bu adetin şimdi diş partisi adıyla kutlamaları yapılıyor. Böylece bütün aile ve arkadaşlar, eş dost, komşular bir kez daha bir araya gelmiş oluyorlar.

Bebeğin dişlerini ilk gören bebeğe büyük bir hediye alıyor. Çağlar boyunca insanlarca kutsanan buğday bu törende de kullanılan baş malzeme. Buğdayı haşlıyorsunuz, nohut ve kuru yemişlerle, bazen de şekerle karıştırıp beraberce yiyor, kalanı komşulara dağıtıyorsunuz. Ne kadar çok kişiye verilirse bebeğin o kadar sağlıklı dişi olacağına inanılıyor. Güzel bir olayı paylaşmak bu.

Hep beraber bebeğin sağlıklı olması için güzel temennilerde bulunuluyor. Bazen diş hediği de denilen bu etkinliği şimdi çok daha eğlenceli hale getirmek, bir partiye dönüştürmek mümkün. Bir parti düzenlemek artık sizin için zor değil. Çünkü Parti Sepeti bu konudaki en büyük yardımcınız. Bebeğinizi büyütürken de kutlamanız gereken olaylarda yanınızda olmaya, güzel anılar biriktirmek için bir parti vermek isterseniz etrafı süslemeye hazır. Ufaklığın diş buğdayı partisine hazırlanın.

Özel Rozetler ve Şekerlemeler

Diş buğdayı partisi vermek istediğinizde kullanacağınız tabaklar, bardaklar, şekerlemeler ve hediye kavanozları gibi ihtiyacınız olacak malzemenin tümü partisepeti.com sitesinde sizi bekliyor. partisepeti.com formatı diğer ayrıntılarda da yardımcınız olacak. Ama en eğlenceli malzemeniz sevimli rozetler. Diş çıkaran bir bebeğin bütün sevimliliğini yansıtan çizgili diş figürleri bu özel günün anlamını taşıyor. İsterseniz kişiye özel yani bebeğe özel olarak yaptırabileceğiniz bu rozetler size güzel bir anı olarak kalabilir. Diş buğdayı kutlamalarının ayrılmaz bir parçası da bebeğe verilecek hediyeler. Komşulara dağıtılan diş buğdayının tabaklarının yıkanmaması ve içine bir hediye koyarak bebeğe geri yollanması bu inanışın bir parçasını oluşturuyor. Günümüzün koşuşturmalı hayatı içinde bunlara zaman ayıramayabilirsiniz ama son zamanlarda özellikle genç anneler bu adetleri uygulamaya meraklılar. Hamile anneye moral vermek amacıyla düzenlenen baby shower partileri bu yeni benimsenen eğlenceler arasında. Diş buğdayı kutlaması da çok güzel bir partiye dönüşebilir. Parti Sepeti bebeğinizin bu eğlenceli gününe e-ticaretin getirdiği alışveriş kolaylıkları ile katılmaya hazır.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?