Paykasa Kart Nedir Nasıl Alınır?

Paykasa

Online alış verişlerde en sık karşılaşılan sorun, güvenli alış veriş ortamlarının ya da imkanlarının sağlanmasıdır. Hızlı gelişen teknoloji online alış veriş kavramını da hayatımıza sokmuş ve internet üzerinden alış veriş yapmanın keyfini bireylerin yaşamına adapte etmiştir. Binlerce ürün arasında zevkine ya da ihtiyacına hitap eden ürünü bulmak ve adresine kadar getirilmesini sağlamak, online alış verişe olan ilginin artmasına neden olmuştur. Günümüzde herkes, internet üzerinden alış veriş yapmak istemekte ancak, ödeme işlemlerinde güvenli yöntemleri tercih etmektedir. Kredi kartları ve banka havale işlemleri her ne kadar alınan tedbirler ile güvenli hale getiriliyor olsa da, bazı yazılımlar bu bilgilerin ele geçirilmesine neden olmaktadır. Banka hesaplarının ya da bilgilerinin ele geçirilmesini istemeyen online kullanıcılar, paykasa kart olarak ifade edilen ve güvenliği ile ön plana çıkan elektronik sistemleri http://www.paykasaal.gen.tr/ satış sitesi üzerinden tercih etmektedir. Kartların güvenilir olmasındaki en önemli özellik, hiçbir banka ve benzeri kart bilgilerini içermiyor olmasıdır. Sadece pin kodları kullanılmakta ve alış verişler hem hızlı, hem de güvenilir bir şekilde gerçekleşmektedir. Hiçbir bilginin online mağazalarda kullanılmıyor olması ve yapılan ön ödeme miktarı kadar harcama yapılıyor olması, paykasa kart neden güvenilir sorusunun cevabını vermektedir.

Paykasa Kart Pin Kodu Nedir?

Paykasa kart pin kodu, sitemiz müşteri hizmetleri, tarafından sizlere teslim edilen şifredir. 16 basamaklı rakamdan meydana gelen pin kodları, alış verişlerde kullanılan bir anahtardır. Eğer bir paykasa kart almayı düşünüyor iseniz, elinize geçecek olan tek şeyin 16 basamaklı rakamlardan meydana gelen bir şifre olduğunu bilmelisiniz. Bu şihhfre sizlere, dijital ortamlarda yani elektronik posta ve benzeri araçlar ile aktarılacak ve hesabınızın yani paykasa hesabınızın simgesi olacaktır. Elinizde bulunan pin kodları, sadece size özel olan şifrelerdir. Dünyanın her hangi bir yerinde ve her hangi bir paykasa kart kullanıcısında, benzer bir kodun olması mümkün değildir. Pin kodunuzu kimse ile paylaşmamaya ve kaybetmemeye özen göstermelisiniz.

Paykasa Kart Pin Kodu Bilgi İçerir Mi?

Paykasa kart pin kodu, her hangi bir bilgi ile bağlantılı bir kod değildir. Bazı kesimler pin kodlarının kişisel hesap numaralı ya da banka kartları ya da kredi kartları ile bağlantılı olduğunu düşünmektedir. Hatta bazı kesimler, paykasa pin kodu olarak bilinen numaraların kredi kartları ile birebir aynı olduğunu tahmin etmektedir. Bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Pin kodları kişiye özel olan rakamlardan meydana gelmektedir. Rakamların, kart sahiplerinin hiçbir kişisel bilgisi, irtibat numaraları ya da banka hesap bilgileri veya kredi kart bilgileri ile ilgisi bulunmamaktadır. Yapılacak alış verişlerde paykasa ile ödeme yöntemi tercih edilmekte ve para yatırma ya da ödeme formlarına, sitemiz müşteri hizmetleri tarafından verilen 16 basamaklı rakamlardan meydana gelen pin kodları girilmektedir.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumunuz nedir?

1 Yorum
  1. Ensar
    14 Nisan 2016 - 01:34
    Cevapla