PES 2013

Pes 2013

Dünyanın en iyi futbol oyunu olarak bilinen Pes 2013 oyunu ne zaman çıkacak diye sorulmaya başladı. Futbol tutkunları bu mükemmel oyunu oynamak için adeta gün sayıyor. Yeni yeni Pes 2013 demosu yayılmaya başladı ve tüm dünyada büyük bir sansasyon yarattı. Bu oyunlar neden bu kadar çok ilgi görüyor diye araştırmak istedik ve araştırmamız sonucu karşılaştığımız şeyler bizi çok şaşırttı. Oyun dünyasında ki kesinlikle en gerçekçi ve en ayrıntılı oyun budur dedik. Bu makalemizde size yeni pes oyununu tanıtacağız.

Futbol oyunları

Konami oyun şirketi tarafından Amerika’da ki dev şirketlerinde pes oyunu yapılıyor. Yüzlerce çalışanı ile profesyonel grafiklerden tutunda zeka küpü programcılardan ünlü futbol spikerlerine kadar bol maaşlı insanlar eşliğinde geliştirilen bir oyundur bu oyun. Bu şirketin içinde gerçek bir futbol sahası bulunmaktadır ve bu futbol sahasına gerçek futbol oyuncularını getiriyorlar. Bu futbol oyuncularına takılan özel dijital bantlar sayesinde her futbolcunun hız, güç, dayanıklılık gibi özelliklerini ayrı ayrı bilgisayar ortamında kaydediyorlar. Böylelikle pes 2013 oynarken top hangi oyuncuya geliyorsa o oyuncunun hızına ve gücüne göre oyunu oynayabiliyorsunuz, bu da oyunda daha çok gerçekçilik ve çekicilik katıyor. O kadar gerçekçidir ki ünlü futbol takımlarından biri olan Real Madrid’in antranörü maça çıkmadan önce oyuncularına futbol taktiklerini pes oynayarak gösteriyormuş.

Pes 2013 yeni özellikleri bulunduran ve diğer pes futbol oyunlarından farklılıkları olan bir oyun olacağı kesin. Henüz kesin bir bilgi gelmese de Kasım ayına doğru çıkması bekleniyor.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?