Pomeranian Boo

Pomeranian Boo Evde Bakılır Mı?

Köpekler hepinizin bildiği gibi insanoğlunun en sadık dostlarıdır. Evlerimizin neşesi olan köpeklere sahiplik yapmadan önce en çok aklımıza takılan soru onlara sağlayabileceğimiz alan olmaktadır. Pomeranian Boo cinsi köpekler büyük ırklara nazaran evlerde rahatlıkla beslenebilmekte ve bizlere ömürlük dostlar olabilmektedirler. Küçük ırk bir köpek olması nedeniyle Pomlar bahçesiz ve küçük evlerde ya da apartman dairelerinde gönül rahatlığıyla beslenebilirler. 

Pomeranian Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

Pomeranian Boo cinsi de pek çok diğer ırk gibi bakımı özveri isteyen köpekler arasındadır. Duygusal ve sahiplerine aşırı bağlı bu köpekler onları çok yalnız bırakmanız ya da yeterince ilgilenmemeniz halinde sizlere küsebilir ya da anksiyete problemleri yaşayabilirler. 

  • Bu tarz sorunların önüne geçebilmek için köpeğinizle düzenli olarak ilgilenmeli, onlara vakit ayırıp enerjilerini atabilmeleri için oyunlar oynamalısınız.
  • Ağız ve yüz şeklindeki yapısal farklar nedeniyle oldukça küçük dişlere sahip bu köpeklerin ağız hijyenini ve diş sağlığını korumak için düzenli olarak bakım yapmalısınız.
  • Beslenmelerinde sert yiyeceklerden uzak durarak dişlerini koruyabilir ve gün içerisinde az öğünlerde sıklıkla besleyerek obezite gibi problemlerin önüne geçebilirsiniz.
  • Onlara bu şirin görüntülerini veren uzun ve kalın kürkleri düzenli bakım istemektedir.
  • Köpeğinizin deri hastalıkları yaşamaması için tüyleri konusunda hassas olmanız gerekmektedir.

Düşündüğünüz Kadar Zor Değil!

Pomeranian Boo cinsi bir köpek sahibi olmak istiyor fakat bakımından endişeleniyorsanız bütün bunların sizi korkutmasına izin vermeyin. Pom bakımı düşündüğünüz kadar zor olmamakla birlikte birkaç önemli noktaya dikkat ettiğiniz sürece sizler de tüylü dostlarınız da sorun yaşamayacaksınız.

Düzenli uzman veteriner hekim kontrolü ve dengeli beslenme ile ağız ve vücut sağlığını koruyabilirsiniz. Köpeğinizin günlük besin ihtiyacı tam ve doğru karşılandığında ortaya çıkabilecek obezite ya da kas/iskelet problemlerinden korkmanıza gerek kalmayacaktır. Bunlara ek olarak köpeğinizin bu cinse özgü uzun tüylerini düzenli tarama, bakım ve tıraşla kontrol altına alabilir ve tüy sorununa çözüm getirebilirsiniz.

Pomeranian Boo Cinsinin Özellikleri

Bu cinsin en belirgin özellikleri arasında dikkat çeken tüyleri, küçük tilkiye benzeyen sevimli yüzü ve cinsine özgü küçük gövdesi vardır. Boyları 20 cm civarında olan ve pek çok kürk rengine sahip bu köpekler hareketli ve oyuncudurlar.

Dikkat sürelerinin kısa olması sebebiyle, eğitimlerini oyunlar yardımıyla sıkıcılıktan uzak yöntemlerle verebilirsiniz. Çok hassas ve kırılgan olmaları sebebiyle düşme ve yaralanmalardan kötü etkilenebilirler bu sebeple dikkatli olunması gerekmektedir.

En Tatlı Pomeranianlar Sizleri bekliyor 

Sizler de şirin bir Pomeranian Boo sahibi olmak istiyorsanız, https://patilendim.com/ web sitemizde bulunan ilanlara göz atıp sizin için en uygun canı seçebilirsiniz.

Kaynak : https://www.patilendim.com/17745/pomeranian-boo

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?