Ride Along

Ride Along

Başrollerinde Ice Cube, Kevin Hart, Bruce McGill, Tika Sumpter ve Laurence Fishburne gibi oyuncuların oynadığı, Tim Story‘nin yönettiği aksiyon-komedi tarzında 2014 yapımı bir film olan Ride Along izleyenlere Jackie Chan ve Chris Tucker ikilisini veya Will Smith ve Martin Lawrence ikilisini akıllara getiriyor. Gerçekten de gerek Rush Hour filmi gerek Bad Boys filmine senaryo bakımından benzerliği bariz belli. Ana konu her ne kadar farklı olsa da bu üç filmde de iki ortağın başından geçen olaylar anlatılmakta.

Filmde Ben Barber, James Payton‘un kardeşi Angela‘ya aşıktır ve onunla evlenmek ister. Tabi evlenmeden önce abisinden onay almak durumundadır. James onay vermesi için Barber’in Atlanta’da devriyeye çıkmasını söyler ve olaylar o andan itibaren gelişmeye başlar. Başlarda her ne kadar düzmece bir devriye gibi gözükse de işler karışır.

Film aksiyon-komedi tarzında izlenebilecek çok güzel bir film olmuş. Senaryo sizlere klişe gibi gelmesin, zaten bu tarz filmleri izlettiren film türünü ne kadar iyi işlediğidir. Bence aksiyon-komedi türünde güzel bir film olmuş.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?