Romantik Filmler

Romantik Filmler ve İncir Reçeli

Romantik filmler; aşk acısı çekenlerin, sevdiğine kavuşamayanların, ünlü olmak isteyenlerin yada sevgilisine romantizm yaşatmak isteyenlerin mi filmidir yoksa film yapımcılarının kazanmasını sağlayan bir film midir? Buna basitçe son zamanlarda İncir reçeli 2 izle izle Google aramasıyla çıkış yapan bir film üzerinden gidelim.

Romantizm filmlerinde Türk senaryoları

Dünya genelindeki tüm dillerin ve ülkelerin romantizm anlayışı farklıdır. Bir Paris senaryosunda romantiklik; kırmızı şapkalı kız ile yaşantısını sokaklarda geçiren adamın hikayesi anlatılır ve burun dokunuşları her zaman ön plandadır. Bir Alman filmine baktığınızda ise; evdeki yaşam romantizmdir. Yada bir Hint filmine baktığınızda ise romantizm; dünya genelinde bilinen basit romantizm adımlarıdır. Ama bu ve buna benzer çeşitli ülkelerdeki romantizm senaryoları, genellikle tutar. Peki Türk senaristlerin romantizm senaryoları nasıldır?

İlk olarak başarılı senaryolardan başlamak gerekir. Issız adam yada uzun hikaye gibi filmler, Türk toplumunu etkileyen türlerdendir ve ikincisi çekilmemiştir. Özeldir. Ancak bir kez başarıya ulaşan bir film ardından ikincisi çekilen filmlerde vardır. Bunlardan birisi de İncir Reçeli filmidir.

İncir reçeli filminin ilkinde senaryonun son bulması gerekiyordu. Çünkü kadın ölmüş ve adam yalnızlığında kalmıştır. Ancak filmin ikincisi çekildikten sonra görüldü ki, ikinci film tamamen ego tatmini ve Halil Sezai’nin kendini ön plana çıkarması isteği için olduğu görülüyor.

Halil Sezai’nin senaryosuna bakıldığında, filmdeki karakterler, senaryo ve diğer tüm durumlar; basite kaçmış ve ilgi çekiciliğini kaybetmiş. Birçok kişiye göre hüsran olarak nitelendirilen bu film, sinemalarda halen merakla izlenen bir filmdir.

Romantik Filmler

Romantizm filmleri neden izlenir?

Romantizm filmleri, en çok izlenen filmler arasında yer alıyor. İnternetteki Hd film izle gibi birçok internet sitesinde yada sinemalarda en çok rağbet görmektedir. Biliniyor ki aşk filmleri, yalnızların ve sevgililerin ilgisini çekmektedir. Kendine acımak isteyen herkes, bu tür filmlere rağbet görüyor.

İnternet üzerinden incir reçeli 2 filmi ii-çin birçok yorum yapılıyor. Bu yorumların çoğu olumsuz yorumlardır. Halil Sezai’in konuştuğu kızın yaşamı, dövmelerinin kalitesizliği, filmdeki senaryolar, konuşmalar ve filmin adı ile uyumsuzluğu; en basit olumsuz durumlar. Tüm bunlar bilinmesine rağmen, insanlar halen bu filmi izlemeye gidiyorlar. Sebep ise çok basit: kaliteyi düşük tutmak.

Türk milleti olarak aşk filmlerine sadece sevgililerin ve aşk acısı çekenlerin gittiği sürece; senaristler yaratıcı filmler yapamayacaklar ve beklentileri her zaman düşük olan kişilere hitap edeceklerdir. Onun yerine toplum olarak film sektöründen beklentileri arttırmak; daha kaliteli bir sinema sektörüne sahip olmamız demektir.

Tüm bunlara rağmen; zamanı olup film hakkındaki yorumlara rağmen izlemek isteyenler; İncir reçeli 2 720p izle gibi kaliteli formatlarda hdfilmdeposu ile izlemelerini öneririm. Çünkü görüntü kalitesi, film izlerken alınan zevki arttıran etmenlerden birisidir. Bu şekilde filmin kalitesini arttırabilirsiniz.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?