Ruhunu Şeytana Satan Milli Takım

Yok usta yok, biz ruhumuzu Euro 2008’in yarı finalinde Basel’de bırakıp gelmişiz anlaşılan. Almanlar bize o gün kara büyü falan mı yaptı yoksa ruhumuzu şeytana mı sattık (bkz. Supernatural) bilmiyorum. Başka bir açıklaması olamaz çünkü.

Dünkü Hollanda maçını izleyen yüz kişiden doksanında takımda ruh kalmamış cümlesini duyarsınız. O kadar insan bir şey biliyor ki söylüyor be usta. Fatih Terim’i ise sıkıntılı bir zamanda aldılar Galatasaray’ın başından. Bir nebze olsun milli takımı rahatlattı. Abdullah Avcı’nın döküntülerini toparlamaya çalıştı ama Fatih Terim ne yapsın daha. Adamın elinde de kalan koca bir sıfır. Ne milli takım kaldı ne Galatasaray.

Maçta genellikle 2 futbolcuya suçu yıktılar. Bunlardan biri Volkan öteki de Burak. Yediğimiz gollerde Volkan’ın değil defansın suçu vardı. Ama Burak… Tam bir kazma. Hemde aşırı kazma. Galatasaraylı olmama rağmen Burak’ı zerre sevemedim, sevmiyorum. Yahu sadece bu maçta değil diğer maçlarda da aynı kazmalığını yapıyor. Kaleci ile karşı karşıyasın atamıyorsun. Eyvallah bu bir olur iki olur üç olur ulan hadi dört bile olur da beş olmaz. İlk yarının son dakikalarında kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyon gol olsaydı ben inanıyorum sonuç daha farklı olabilirdi. Selçuk desen sahada ha var ha yok. Olcan desen hangi mevkide oynadığı belli değil. Bir takımın futbolcuları ancak bu kadar ruhsuz oynayabilirlerdi yani. İnsan özlüyor be usta Euro 2008’deki gibi dışarı çıkan topu dahi koşarak dışarıdan alıp da rakip kalecinin önüne koyan Arda Turan’ı. Nerede bu ruh? Biz ki Petr Cech’i ağlatan bir milli takımız.

Aslına bakarsanız sadece futbolcular değil taraftarlarda komple ruhunu şeytana satmışlar. Kendi takımlarının maçlarında avazları çıktığı kadar bağıran taraftarlar milli takım maçında sus pus oldular. Hani en milli bizdik? Ne oldu?

Nihat Kahveci, Semih Şentürk, Servet Çetin… Hey yavrum hey…

Birde maç esnasında dikkatimi çeken bir olaydan bahsetmek istiyorum. Sneijder ikinci yarının hemen başında bir gol attı. Golden sonra hiç sevinmedi Allah var. Ama bizim taraftarlar sağolsunlar maç boyunca vermedikleri tepkiyi Sneijder’e verdiler. Ulan adam ne yapsın? O anda topu kenara mı atsın? Görevini yapmasın mı?

Sanırım şeytandan ruhumuzu geri almamız baya bir meşakkatli olacak. Bu arada cümleten hayırlı bayramlar.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

6 Yorum
 1. Hasan Akdeniz
  16 Ekim 2013 - 14:39
  Cevapla
 2. Tahsin S.
  16 Ekim 2013 - 14:39
  Cevapla
 3. ziyaretci
  16 Ekim 2013 - 15:52
  Cevapla
  • Usluer
   16 Ekim 2013 - 17:02
   Cevapla
 4. Kerim Potuk
  19 Ekim 2013 - 11:00
  Cevapla
  • Usluer
   19 Ekim 2013 - 11:13
   Cevapla