San Andreas

San Andreas

Yaklaşık 3 ayın ardından güzel bir aksiyon filmi seyretmek için Mehmet ile San Andreas filmini izlemeye karar verdik. Aslında Benjamin Button ile San Andreas arasında gidip gelsek de Benjamin Button’ın biraz daha uzun olmasından dolayı San Andreas’ı izlemek daha cazip geldi.

Başrollerinde Dwayne Johnson, Carla Gugino ve Alexandra Daddario‘nun oynadığı, yönetmenliğini ise Brad Peyton‘ın yaptığı 2015 yapımı bu film tamamen aksiyon sahneleri üzerine kurulmuş bir film.

Kaliforniya’da yaşanan depremden sonra kurtarma timinin başında olan Raymond eski eşi Emma ve kızı Blake’i kurtarmak için San Francisco’ya gitmeye çalışır. Bu sırada başına türlü türlü olaylar gelir. Ne hikmetse her türlü zorluktan kolaylıkla kurtulur. İlk işi eski eşi Emma’yı kurtarmak daha sonra da kızı Blake’i kurtarmak olacaktır.

Film her ne kadar tamamen aksiyon sahnelerinden oluşuyorsa da aksiyon da bir yere kadar filmi seyrettiyor. Filmde aşırı aksiyon olunca ister istemez mantık dışı sahneler olabiliyor. Bu normal karşılanabilir fakat mantık dışı sahnelerin abartılması hoş olmayabiliyor. Yoksa bizim Cüneyt Arkın filmlerinde de bolca aksiyon sahnesi var.

Vasat üzeri bir film olmasına rağmen yine de izlenebilir bir film. Bunun yanında hemen hemen aynı seviyede fakat daha izlenebilir bir film olan Brick Mansions‘i de izleyebilirsiniz.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

3 Yorum
 1. adamkarga
  8 Aralık 2015 - 21:01
  Cevapla
 2. Burhan Nova
  9 Nisan 2016 - 12:09
  Cevapla
  • Usluer
   9 Nisan 2016 - 13:00
   Cevapla