Sandviç Panel

Sandviç Panel Nedir?

Baktığımız zaman bir nevi inşaat malzemesi olarak karşımıza çıkan ve özellikle çatı ve cephe kaplama malzemesi olarak bilinen paneller, günden güne tercih edilmeye devam etmektedir. Her iki tarafı da boyalı olarak ve içerisine uygun malzemenin kullanılması ile meydana gelen sanayi ürünü kullanım alanları da oldukça fazladır. Oldukça kolay ve hazır bir malzeme olmasından ötürü sandviç panel boya veya sıva gerektirmeden kullanılabilmektedir. İmalatçı firmalar tarafından özveri ile üretilerek tüketiciye sunulmakta ve dilendiği takdirde özel sipariş üzerine de yapılabilmektedir. Birden fazla özelliği bulunan bu muhteşem malzeme aynı zaman da ısı yalıtımı görevini de üstlenmiş olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda kompozit olarak da adlandırılan ve sosyal yaşantıda bilinen malzeme büyük fabrikalarda olduğu kadar normal toplu konutlarda da tercih edilmektedir. Kaliteli, güvenli ve kullanışlı olarak uzun ömürlü olan bir malzemedir.

Sandviç Panel

İsteğe göre ve kullanılacak alana göre çeşitlere ayrılan bu malzeme sırası ile boyalı saç sandviç panel, alüminyum sandviç panel, cam yünü sandviç panel ve son olarak da polistren eps dolgulu sandviç panel olarak sınıflara ayrılmaktadır. Bunların hepsi birer Sandviç Panel Çeşitleri olmakta ve tercih edilmektedir. Kullanılacak alanın metre kare hesabına göre ayarlanarak satın alınmakta ve fiyatlandırılmaktadır. Montaj uygulamaları tamamen firma tarafından yetkilendirilen tecrübeli kişiler tarafından takip edilmekte ve gerçekleştirilmektedir. Alanın ne kadar bir alana sahip olması, gidebilecek malzemenin boyutu ve montajın sürebilecek zaman yönünde takibinin yapılması dahi ince ayrıntılar eşliğinde sunulmaktadır. Malzemenin son derece güvenilir ve emin ellerden çıkmasına karşılık olarak da kesinlikle garantili bir şekilde sevk edilmektedir. Her türlü güzelliği üzerinde barındıran bu ürünün bir de estetik güzelliğe sahip olduğunun da altını çizmek isteriz.

Hemen hemen her yerde görebileceğimiz ve anlam yüklemekte zorluk çektiğimiz bu ürün, uzun soluklu kullanılmak ve kısa zaman da monte edilmek üzere üretilmektedir. Ürünün çeşidine ve kullanılan malzemesinin özelliğine göre tercih sebebi oluşunda ki en büyük etken ise temiz işçilik çıkartmasıdır. Yeri geldiğinde son derece hafif, yeri geldiğinde de son derece ağır malzemeye dönüşebilen sandviç panel şanı normal olarak her geçen gün artmaktadır. İnşaat sektörünün bir numaralı malzemesi haline gelerek dilden dile dolaşması ve tavsiyelerde bulunarak tercih meselesi olmasında ki neden ise sağlam bir malzeme olmasından kaynaklanmaktadır. Su, ısı, ses ve yangın yalıtımı sağlayarak farklı yönlerle aramıza girmeyi başarıyor olması da artı avantajları arasındadır. Söylediğimiz gibi ürünün nasıl üretileceği hakkında kesin bilgiyi kullanıcı belirlemekte ve karar vermektedir. Ne kadar kalın olacağı, içerisindeki malzemenin ne özelliklere sahip olacağı ve ne ölçülerde olacağı da yine aynı şekilde belirlenmelidir. Hem alırken hem de kullanırken kar elde edilebilecek ve yapıyı yarınlara sağlıklı bir şekilde taşıyabilecek eşsiz bir eserdir.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?