Sandviç Panel

Sandviç Panel

Sandviç Panel

Sandviç panel, her iki yüzü boyalı galvaniz sac veya boyalı-natürel gofrajlı alüminyum levhalar arasına muhtelif kalınlıkta ve 38-40 kg/m3 poliüretan enjekte edilerek üretilen bir sanayi ürünüdür. Sandviç paneller endüstriyel yapılar için kompozit bir çatı ve cephe kaplama malzemesidir.

Sandviç Panel Nerelerde Kullanılır

Son yıllarda inşaat sektöründe birçok ilerlemeler kaydedilmiştir ve bu ilerlemeler sayesinde birçok uygulamanın montajında büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Yüzey kaplama olarak kullanılan estetik bir malzemedir.

1) Çatı paneli
2) Soğuk oda paneli
3) Cephe paneli

olarak da üçe ayrılmaktadır. Endüstriyel yapılar için kullanılan kompozit bir çatı ya da cephe kaplamasında kullanılmaktadır. Bu kullanımlarda ise su,ısı ve ses yalıtımı sağladığı için de tercih edilmesi gün geçtikçe artmaktadır. Bunların yanı sıra nem yoğunlaşmasından dolayı oluşan gerilmeleri de engellemesi yönüyle de tercih edilmektedir. Ayrıca tamamen proje için üretilen bu panellerin boyutları isteğe göre ayarlanabilmektedir böylece montaj kolaylığı sağlamaktadır. Bu kolaylık da montaj zamanından tasarruf anlamına gelir.

Sandviç panel istenilen renklerde üretilebilir. Fakat kullanılan boya polyester boyalar olmalıdır. Polyester boya kullanılmasının en büyük nedeni ise diğer boya çeşitlerine göre çok daha ekonomik olmasıdır. Montaj kolaylığının oldukça fazla olduğu paneller, proje bazında özel olarak ve çeşitli formlarda üretilmektedir. Böylece dünyada standart bir şekilde üretilen bu panellerin formları 3-4-5 hadveden oluşmaktadır. Fakat ihtiyaca göre bazen kalınlıkları ya da formları değiştirilebilir. Bu nedenle kolay montajı sağlanır ve çok tercih edilir. Genellikle yapıların çatısında yalıtımın yanı sıra estetik görünüm için de tercih edilen sandviç panellerin fiyatları metrekareye göre hesaplanmaktadır ve kalınlıklarına göre değişiklik göstermektedir. Fakat bu paneller fiyat olarak da uygun olması nedeniyle tercih edilmektedir. Gün geçtikçe sandviç panel kullanımı arttığı gibi, üretimi de birçok firma tarafından yapılmaktadır.

Boya ve Boyama İşleminin Ücretlendirilmesi

Sandviç panel konusunda boyama işlemi ve boya ücretinin de yer aldığını unutmamanız gerekir. Renklendirme aşaması için kullanılan malzemeler ve aletler, ek bir maliyet olduğu için, panelin fiyatlandırılmasında dikkate alınan ölçütlerdendir. Kaliteli bir ürüne sahip olmak için daha fazla düşünmeden, firmalarla iletişime geçmeli, detaylı bilgi almalı ve eviniz için çıkacak olan fiyatı öğrenmelisiniz. Nem, sıcaklık, yalıtım gibi konularda rahat edebilir, görünüm olarak farklı bir mekana sahip olabilirsiniz. “Modern evlerin sahibi olarak, kaliteli ürünleri tercih etmeniz için https://www.kucukdeveci.com.tr/ sitemizi etmenizi öneririz.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?