seo

SEO Uzmanı Camdalio ile Fark Yaratın

SEO uzmanı arayışınıza bizimle son verebilirsiniz. Peki ne gibi farklar ortaya koyuyoruz. Kaliteli SEO tek farkımız bu. Birçok firma projeyi sahiplenmediği için olumsuz sonuçlar oluşmaktadır.

Biz genel olarak size farklı bir alanda yaklaşıyoruz. Proje başarıya ulaşana kadar biz orada kalıyoruz. Sizinle birlikte projeyi başarıya ulaştırırken size aynı zamanda markalaşma desteği sağlıyoruz.

Öncelikle biraz sizlere SEO’nun ne olduğunu ve önemli SEO kavramlarını açıklayacağız.

Neden SEO?

Bir çok firma internet aramalarında  ilk sıralarda görüntülenmeyi hedefler. Bu sayede çok daha fazla kişiye ulaşmayı ve potansiyel müşteri oranında artış yaratmayı hedefler.

İşte SEO burada devreye girer ve bu amaca ulaşmayı kolaylaştırıcı rol oynar. SEO sayesinde web sitesi arama motorlarının algoritmalarıyla uyumlu halde çalışır. Böylece web sitesi kaliteye sahip olacağı için arama motorlarının gözünde. Daha yüksek sıralara çıkacaktır.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO çalışması nasıl yapılır? sorusunun cevabı uzun saatler ve günler alabilir. Yaklaşık 200’den fazla kriterden oluşan arama motorlarına yapılan SEO çalışması uzun süreçten geçmektedir. Bu kriterlerin etkileri oldukça farklı oranlardadır.

SEO çalışması bireysel olarak yapılabilir ama profesyonel SEO uzmanı size zaman kazandırır. Profesyonel bir SEO çalışmasının nasıl yapıldığını anlatacağım. Site içi optimizasyon ve site dışı optimizasyondan oluşmaktadır. Aşağıda anlatacağımız bilgilerde başarılı olabilmek için sitenizin bu kurallara uygun olması gerekmektedir.

Site İçi Optimizasyon

“Site İçi Optimizasyon”, web siteniz üzerinde uygulamanız gereken temel teknikleri kapsıyor. Aslında birçok SEO uzmanı, işin en önemli kısmının bu noktada olduğunu söyler. Örneğin; link geliştirme terimini daha önce duymuşsunuzdur.

Ama temel site içi optimizasyon kurallarına uymazsanız; link geliştirme ve diğer teknikler tek başına başarı getirmeyebilirler. Kısacası, tüm alt teknikler bir araya gelmeli ve site içi optimizasyonda bir bütünlük sağlanmalıdır.

Site İçi Optimizasyon Çalışmalarımız:

 • SEO uyumlu İçerik Oluşturma: SEO uyumlu müşterileriniz için oluşturulmuş içerik desteği sağlıyoruz. Biz SEO çalışmalarını müşterileriniz için yapıyoruz. Bu sayede hem iyi sıralamalar hem de yüksek müşteri etkileşimi sağlıyoruz.
 • Site İçi Bağlantı Çalışmaları: Biz sitenizin sayfaları arasındaki bağlantı hiyerarşisini sağlıyoruz. Bu durum neticesinde sitenizi ziyaret eden müşterilerinizi etkileşim sayfalarına yönlendiriyoruz. Bu da müşteri dönüşümünü arttırıyor.
 • Görsel Optimizasyonlar: Web sitenize resim (görsel, fotoğraf) eklediğinizde mutlaka o görsele uygun isimler ve alt etiketler oluşturmalısınız. Bunu yaparken, doğru anahtar kelimeler kullanmanız gerekiyor. Böylece, Google’da sadece metin içeriklerinizle değil, görsellerinizle de öne çıkabilirsiniz.
 • Site Hızı Optimizasyonu: Arama motorları yavaş siteleri kullanıcılarına sunmuyor. Çünkü bir analize göre iki saniyeyi geçen sitelerden memnuniyet oranı çok düşük. Biz sitenizi optimum seviyeye çıkarıyoruz. Aynı zamanda açılış süresini iki saniyenin oldukça altına düşürüyoruz.

Site Dışı Optimizasyon

Öncelikle belirtmek gerekir ki site dışı optimizasyon backlink değildir. Amaç markalaşmaktır. Düşünün bir çok yerde reklamınız olursa insanlar sizi tanır. Altın bir kural vardır çok kazanan çok harcar. Google sizin yaptığınız mantıklı harcamalar ile size olan güvenini arttırır.

Backlink bir referanstır. Ne kadar çok kaliteli referansınız olursa, Google’da o kadar başarılı olursunuz. Ama, kazandığınız linklerin de kaliteli sitelerden gelmesine özen gösterin. Çünkü aksi halde sitenize gelen alakasız ve spam linkler, Google aramalarından silinmenize giden yolun anahtarı olabilir.

Site Dışı SEO Optimizasyonu Çalışmalarımız

 • Sosyal medya kanallarınız da Google’daki varlığınızı artırmanıza yardımcı olurlar. Bu yüzden, sosyal medya kanallarınızı yönetiyoruz.
 • Google artık SSL Sertifikası olmayan siteleri “Güvenli değil” şeklinde işaretliyor. Bu yüzden, mutlaka bir SSL sertifikası sağlıyoruz.
 • Daha önce kaldırmış olduğunuz kullanılmayan sayfalarınız için 404 yönlendirmesi yapıyoruz.
 • Backlink konusunda hedefiniz, doğal linkler olmalıdır. Link satın almak ve benzeri spam davranışlardan kaçınmalısınız. Biz sizin için kaliteli backlink stratejisi oluşturuyoruz.
 • Sitenize başarı getirecek anahtar kelimeleri belirlerken kullanıcı niyetini önemseyin. “Kullanıcı Niyeti” kavramı son zamanlarda adını en sık duyduğumuz SEO terimlerindendir. Kullanıcılar sizi hangi anahtar kelimelerle arıyorlar? Bunu bilirseniz, daha başarılı bir anahtar kelime stratejisi yürütebilirsiniz. Biz size bu desteği sağlıyoruz.
 • Sitenizi oluştururken site mimarisine ve URL yapısına dikkat edin. Zaman içerisinde URL’lerinizi değiştirmeniz, düzenlemeniz gerekebilir. Bu, sitenin genel başarısı için iyi değildir. O yüzden, daha ilk baştan bu konularda stratejik hareket edin. Sizin yerinize Urllerinizi optimize ediyoruz.
 • “Schema & Markup” şema işaretleme, Google’a sitenizi daha doğru tanıması için yardımcı olur. Google’da üst sıralara yükselmeniz için direkt bir katkısı olmasa da, listelemelerde daha çok yer alırsınız. Bu da, siteniz için dolaylı da olsa artı puan anlamına geliyor. Bu konuda da destek sağlıyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Backlink Almalı mıyım?

Backlink alınmalıdır. Baştan uyarmak gerekirse paket şeklinde değil. Gerekirse sektörünüzdeki rakiplerinizi iyice analiz edip. Rakiplerinizin aldığı güçlü web sitelerden siz de backlink alabilirsiniz.

Google bu durumu şöyle özetlemektedir. Sektörünüzdeki bir firmadan size link çıkışı olması pozitif sinyal sağlamaktadır. Görüldüğü üzere Google backlink alınmasına karşı değil ama yanlış şekilde alınmasına oldukça karşıdır.

SEO Uzmanı ile Çalışmak Bana Neler Sağlar?

Doğru bir SEO uzmanı ile çalışmak olası zaman ve para kayıplarınızı önler. Bu durumda hizmetinizi binlerce insana ulaştırarak çok daha fazla müşteri kazanırsınız.

Bizimle çalışarak etkileşimleri arttırırsınız. Çünkü biz SEO değil kaliteli SEO yapıyoruz. Bu durumda bizimle çalışmaya ne dersiniz?

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Bu durum tüm arama motorları için aynı kriterleri döndürür. Bir kişinin SEO uyumlu makale yazabilmesi için öncelikle site içi optimizasyonları çok iyi anlaması gerekir. Bu durumu yazımızda açıkça anlatmıştık.

Şunu belirtmek gerekir. SEO uyumlu makalenin içeriği arama niyetidir. Kullanıcının arama niyeti doğru analiz edilmelidir. Sonrasında Google açıkça belirtir ki içeriklerinizi arama motorları için oluşturmayın. Kullanıcılar için oluşturun. Siz de buna özen göstermelisiniz.

Sonuç

Konu SEO olduğunda, her bir tekniği tüm detaylarıyla tek bir makalede vermek elbette mümkün değil. Ama bu temel teknikleri hayata geçirdiğinizde, doğru bir başlangıç yapmış olacaksınız.

SEO uzmanı hizmeti ile ilgili ücretsiz fiyat teklifi almak için camdalio.com/seo-uzmani/ bağlantısına tıklayabilirsiniz. SEO nedir? adlı yazıyı okuyarak daha derin bilgilere sahip olabilirsiniz.

Kapak görseli macrovector

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?