Sevgiliye Mesaj Yazarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazı

Birçok insan sevgilisine olan duygularını her dakika söylemek istiyor. Bunun için çeşitli yollar olsa da en güzel yöntem sevgiliye hediye almak ve onu güzel bir mesaj ile süslemek. Sevgiliye alınacak hediye her ne olursa olsun onu yazacağınız güzel bir mesaj ile birleştirmek, aşkınızı ifade etmenin en benzersiz şekli olacak.

Mesaj yazarken ise yapılan bazı hatalar söz konusu. Kimi insan sevgilisi için çiçek tercih ederken mesajı çiçekçi yazsın istiyor. Bu yapılabilecek en temel hataların başında. Çünkü yazdığınız mesajın uzun ve benzersiz olması gerek . Ancak sevgiliye uzun mesajlar yazılırken yapılan bazı hatalar söz konusu. Ufak dikkatsizlik nedeniyle yaşanan bu can sıkıcı durumları yaşamak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Hediye İle Bağlantı Kurun

İşin en zor kısmı olan sevgiliye hediye olayını hallettikten sonra geriye doğru sözcükleri seçerek sevgiliye uzun mesajlar yazmak geliyor. Bunun için ise aldığınız hediye ile bağlantı kurup uygun bir mesaj yazabiliriz. Örnek vermek gerekirse solmayan çiçek tercih ettiyseniz mesajda da gülümse ve sonsuzluk gibi kelimeleri geçirmeniz de fayda var.

Doğal Davranın

Çiftler arasında rahatsızlık yaratan durumlardan birisi de samimiyetten uzak yapay cümlelerin kullanılması oluyor. Özellikle çok basmakalıp sözcüklerin yarattığı bu tatsız durumun üstesinden gelebilmek için doğal ve samimi olmanız yeterli. İçinizden geldiği gibi yazdığınız sürece zaten o yazı en güzel mesaj olacak.

Şiirlerden Alıntı Yapmayın

Sıklıkla yapılan hatalardan birisi de ünlü şairlerin dizelerini sevgiliye uzun mesajlar arasında değerlendirmek oluyor. Belki bu yöntem ilk başlarda işe yarıyordu ancak artık eski etkisini gösterdiğini söyleyemeyiz. Özellikle son dönemde ünlü şairlere ait olduğu söylenen ancak uydurma olan dizeleri seçme ihtimaliniz olduğu göz önüne alınınca bu seçenekten uzak durmanız kesinlik daha yararlı olacak.

Mesajı Kısa Kesmeyin

Sevgiliye mesaj yazarken dikkat etmeniz gereken şeylerin birisi de mesajı kısa kesmemek olacak. Tabi bunun içinde fazla uzun yazılara da kaçmayın. Sevginizi ve duygularını en ideal şekilde ifade edebileceğiniz sözcük sayısı sizin için doğru sayı anlamına gelir.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

1 Yorum
  1. Sinan
    25 Ekim 2018 - 01:32
    Cevapla